Medya

Sefirin Kızı’ndan uluslararası başarı!

Yeni sezonun en merakla beklenen yapımlarından biri olan Sefirin Kızı, yayınlandığı ilk haftadan bu yana hikayesi ve oyuncu kadrosu ile en dikkat çeken diziler arasında yer almayı başardı. Son olarak üçüncü bölümü ile ekranlarda olan Sefirin Kızı, sosyal medyada bahsedilme oranlarına bakıldığında dünyanın en çok konuşulanları listesinde aralık ayında üçüncü olarak bu listede ilk 3’te yer alan tek Türk yapımı oldu.

Sefirin Kızı henüz başlamadan büyük ses getireceği tahmin ediliyordu. Dizinin başrol oyuncuları Engin Akyürek ve Neslihan Atagül’ün sadece Türkiye değil yurdışında da geniş bir hayran kitlesinin bulunması sebebiyle Sefirin Kızı’nın yurtdışına satılacağı da kesin gözüyle bakılıyordu. Beklenen oldu ve Sefirin Kızı, yayınlandığı ilk ayda sosyal medyada en çok dikkat çeken yapımlardan biri olmayı başardı.

Bilindiği üzere Engin Akyürek’in özellikle Latin Amerika’da geniş bir hayran kitlesi bulunuyor.  Latin erkekleri, yakışıklı oyuncunun saç stilini ve tarzını yakından takip ediyor. Latin kadınlar ise sosyal medyada fan hesapları açarak Engin Akyürek’e olan sevgilerini dile getiriyor. Sosyal medyada herhangi bir hesabı olmayan Engin Akyürek’in hayranları, ünlü oyuncuya ulaşabilmek için menajerlik şirketine yaklaşık 100 bin mail attığı haberleri bir dönem gündeme gelmişti.

HEM SOSYAL MEDYADA HEM DE REYTİNG LİSTELERİNDE ZİRVEDE!

Öte yandan Sefirin Kızı, sadece sosyal medyada değil reyting listelerinde de adından söz ettiriyor. Dizi son yayınlanan bölümleri ile reytinglerde ekranların fenomen dizisi Çukur’u tahtından etmeyi başarmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı