Medya

Sefirin Kızı’na destek arttı, Çukur reytingde kan kaybediyor, Yasak Elma yine şaşırttı!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntı – Pazartesi akşamları dizi rekabeti olanca süratiyle sürüyor… Bir yanda TRT1’in artık birinciliğini ispatladığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi var. Diğer yanda ise Çukur, Sefirin Kızı ve Yasak Elma izleyicileri ekranda yakalamaya gayret harcıyor…

İlk 3 kısım gösterdi ki Uyanış Büyük Selçuklu, basit basit pazartesinin doruğunu bırakmaz… Tv8’de yayınlanan MasterChef Türkiye dahi TRT1 dizisinin önüne set kıskanıyor… Peki diğer dizilerin reyting performansları nasıl?

En fazla noktaya değinen yapım Sefirin Kızı… Star TV dizisine yönelik sosyal medyada izleyicilerin değişik değişik tepkilerini bakabilirsiniz.
Total ve ABC1’de 5,5-6 arası reytingler alan dizi, AB’deki düşük performansıyla ise rahatsızlık verdi… Yeniden de dizinin evvelki kısımlarına göre iki kategoride yükselişte olması çok ehemmiyetli bir artı…

Yükseliş yaşayan bir başka dizi de Yasak Elma… Gerçeğinde dizi 3. sezonda büyük bir çıkış yakalamıştı.
Yasak Elma bir ara kan kaybetti ama dün akşam kaybettiklerini yerine koymaya başladı. Fox TV’nin beğenilen dizisi tüm kategorilerde 5’li reytingler elde ederek çok eforlu bir pozisyonda olduğunu gösterdi.

Çukur ise bu hafta AB grubunda düşüş yaşadı. Ancak bu düşüş Sefirin Kızı ve Yasak Elma’nın üzerinde bir netice elde etmesinin de önüne geçemedi.
Sefirin Kızı ve Yasak Elma ise üçüncülük yarışında iyi neticeler alarak zaferlerini pekiştirdi.

İşte 12 Ekim Pazartesi akşamı yayınlanan programlar içinde 10 listesi:

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu