Seda Sayan’ın yaptırdığı Fransız Askısı estetik operasyonu nedir?

Takip Et:
Seda Sayan’ın yaptırdığı Fransız Askısı estetik operasyonu nedir?
Seda Sayan’ın yaptırdığı Fransız Askısı estetik operasyonu nedir?

Seda Sayan, sosyal medya hesabından yaptırdığı estetik operasyonunu paylaştı. Seda Sayan’ın instagram hesabına bakanlar ünlü adın en son yaptırdığı surat germe estetik operasyonu olan Fransız Askısı kavramını duydular. Peki estetik operasyonunda yaşı ilerleyen ünlülerin yaptırdığı cerrahi operasyon olarak kabul edilmeyen “Fransız Askısı” nedir? Nasıl bir operasyondur, kimlere yapılır? İşte ayrıntılar…

SEDA SAYAN YAPTIRDIĞI ESTETİK OPERASYONU PAYLAŞTI

Seda Sayan’ın uygulattığı estetik operasyon usulünü sosyal medya hesabından paylaşması sosyal medyanın konuştuğu vakalardan biri haline geldi.
Kolajen ve elastikiyet kaybı ve zayıflayan bağ dokusu sebebiyle yüz buruşukları alana kazanç ve ciltte sarkmalar başlar. İşte, Fransız Askısı usulü, estetik yüz operasyonu düşünülmeyen vaziyetler için bir seçenek olarak kabul ediliyor.

Fransız Askısı Nedir?

Bu yöntem Fransa’da geliştirilen bir operasyonsuz yüz germe işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fransız Askısı usulünde içi polyester dışı silikon materyalden yapılmış elastik iplerle cilt gerilerek daha genç bir görünüm elde ediliyor.

Aynı zamanda kısmi yüz felci geçiren hastalar için de uygulanabilen, yüz hatlarında pozitif farklılıklar yaratmaya yarayan tesirli bir medikal estetik rehabilitasyon usulü olarak öğreniliyor.

Fransız Askısı Yöntemi Kimlere Uygulanır?

Fransız askısı, cerrahi çözümlere müracaat etmek istemeyen fakat cildinin daha genç görünmesini isteyen buruşuk bir surata sahip olmamak için müracaat etilen bir usuldür.

Fransız Askısı surat germe operasyonuna seçenek olarak kabul edilmektedir.
Kullanılan içi polyester, dışı silikon iplerin biyolojik anlamda insan bedenine geçimli olması sayesinde uzun seneler cilt altında kalması muhtemel olduğu kabul ediliyor.

Fransız Askısı Bedenin Hangi Bölgelerine Uygulanabiliyor?

Fransız askısı sarkma ve buruşukluk rehabilitasyonlarında kullanıldığı için en sık kullanıldığı bölge surat ve boyun bölgesidir. Ayrıca vücudun değişik belirli bölgelerine de uygulanmaktadır.

Uygulandığı bölgeler:

Yanak, elmacık kemiklerinin keskinleşmesi
Çene altı sarkmaları
Suratın ovalleştirilmesi
Kaş kaldırma
Boyun buruşuklukları
Göğüslerin dikleştirilmesi
Kol sarkmaları
Kalça ve bacaklar

.