Seda Sayan’ın eski yapımcısı ilk kez konuştu! Mülayim yalan mı söylüyor?

ÖZEL HABER - Programın o dönemki yapımcısı ve yapım ekibi; Seda Sayan'ın, Mülayim'i cuma namazına gittiği için işten çıkardığını ve bir kadının başörtüsünü çıkarttığı iddialarını yalanladı...

Takip Et:

Seda Sayan‘ın eski çalışanı Mülayim, Kanal D’de çalıştığı dönemde ünlü sanatçının kendisini “Cuma namazına gittiği” gerekçesiyle kovduğunu iddia etmişti. Daha sonra da bir kadın, “Benim de başörütümü çıkartmış öyle yayına almıştı” deyince ortalık iyice karışmıştı!

Magazinn.com, olayın esas muhataplarına yani Seda Sayan’ın Kanal D’de program yaptığı dönemdeki yapımcısına ve yapım ekibine ulaştı. Taraflar hem Mülayim’i, hem de “Seda Sayan başörütümü çıkardı” diyen kadını net bir dille yalanladı!

Seda Sayan Mülayim açıklama
Söz konusu programın o dönemki yapımcısı ve yönetmeni Dilek Dağcıoğlu, Sinan Güzel’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gönül rahatlığıyla söylüyorum ki; Seda Sayan, Mülayim’e her cuma namaza gitmesi için izin veriyor hatta bu konuda destek veriyordu. Biz ekip olarak buna şahidiz. Başörtü konusunda ise, o dönemi hepimiz hatırlıyoruz fazla detaya girmeye gerek yok ama Seda Sayan kesinlikle kimsenin ne başörtüsüne ne de herhangi bir tercihine karışmamış, tam aksine çevresini de kullanarak tüm mağdurlara bizzat yardım etmiştir.”

YAPIM EKİBİ: HER SUNUCU GİBİ SEDA SAYAN’IN DA KULİSTE HAZIRLANIRKEN STÜDYOYLA İLGİLENME ŞANSI YOKTU!
Olayın en yakın şahitleri elbette yapım ekibiydi. O dönem Kanal D’de iç yapım olarak hazırlanan programın yapım ekibi de söz haklarını şu şekilde kullandı:

“Tüm dünyada sunucular kuliste yayına hazırlanır, yapım ekibi de seyirciler ve konuklarla ilgilenip stüdyoyu hazır hale getirir. Bizde de öyleydi. Seda Sayan, konukları ve seyircileri yayın başladığı an görüyordu. Öncesinde de kimsenin ne kıyafetine ne de tercihlerine karışması söz konusu olmamıştır.

Mülayim özünde çok iyi biriydi. Ne var ki, evlendikten sonra iş disiplininden koptu. O dönem Kanal D’de çalışan herkes bilir ki, hakkında etik dışı davranışlarda bulunduğu iddiaları fazlaca konuşulmuş, hatta bazı olaylara şahit olan arkadaşlarımız olmuştur. Personel alımında ve çıkarılmasında Seda hanım elbette söz sahibiydi ama iç yapım olduğumuz için herkes sonuçta kanal yönetimine bağlıydı ve son karar onlarındı. Mülayim’in cuma namazına gitmesine Seda hanım izin veriyor, hatta ona birçok konuda yardımcı oluyordu. İşten çıkarılmasının sebebi ise, telafuz etmek istemediğimiz bazı etik dışı davranışları ve iş disiplininden çıkmasıydı. Hatta, Mülayim beyin eşi, o dönem Seda hanıma mektuplar yazmış ve bizzat kanala gelip özür dilemişti.

Başörtü konusu ise, külliyen yalan. Seda Sayan’ın yayın önesi stüdyoya gelip insanların giyimine karıştığını kanıtlayabilen bir kişi bile çıkamaz. Tam tersine biz o dönem programda ‘Başörtü defilesi’ bile yapmıştık…”

Programın muhataplarının açıklamaları bu şekilde! Haberde bahsi geçenlerin söz hakları her zaman saklı olup, sayfalarımız hepsine açıktır. (Magazinn.com)