Seda Sayan: “Sokağa çıkma yasağı gelsin, ödemeler dondurulsun!”

Türkiye'de de büyük bir korkuya sebep olan koronavirüs sebebiyle bir açıklama yayınlayan Seda Sayan, yetkililere seslendi...

Takip Et:

Çin‘in Wuhan kendinde ortaya çıkan koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Toplamda 5 binden fazla insanın hayatına mal olan koronavirüs‘ün Türkiye‘de bulaştığı vaka sayısı 47‘ye çıktı. Alınan bir dizi önlemin ardından ünlü isimler de evlerinden yaptıkları paylaşımlarla hayranlarına “Evde kalın, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın” uyarısı yapıyor. Koronavirüs hakkında paylaşım yapan ünlü isimlerden sonuncusu Seda Sayan oldu.

“Sokağa çıkma yasağı gelmeli.” diyen Sayan, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“İvedi olarak sokağa çıkma yasağı gelmeli… Faturalar, kira ödemeleri, elektrik, su, doğalgaz vb. tüm ödemeler dondurulmalı. Geliri olmayan insanların yaşamsal ihtiyaçları karşılanmalı… Şirketlerin, esnafın batmaması için gerekli destekler verilmeli… Bu zor günlerde istiklal mücadelemizde olduğu gibi tartışmaları, kavgaları bir kenara bırakıp devlet, millet kol kola, tek yumruk olup, tedbirlerimizi alıp, bunun da üstesinde geleceğiz Allah’ın izniyle…”