Kültür ve Sanat

Scarlett Johansson ve Sebastián Lelio, A24 Yapımı Bride İçin Bir Araya Geliyor

Scarlett Johansson, Sebastián Lelio’nun yeni filmi Bride’ın başrolünde yer alacak. Apple ve A24 ortaklığında hazırlanan film The Bride of Frankenstein’ın modern bir yorumu olacak.

Berlin Film Festivali’nde ödülle dönen Gloria ve Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı’nı kazanan Muhteşem Kadın – Una Mujer Fantástica ile adını geniş kitlelere duyurduktan sonra Hollywood’a geçiş yaparak Disobedience ve Gloria Bell filmlerine imza atan Şilili yönetmen Sebastián Lelio, yeni filmi için hazırlıklara başladı.

Lelio’nun yeni filmi, 2018 yılında, birlikte orijinal filmlere imza atmak için önemli bir işbirliğine imza atan Apple ve A24’un ortak yapımlarından biri olacak. Farklı türleri bir araya getiren film, son derece zeki bir girişimcinin obsesif çalışması sonucu, ideal bir eş olmak üzere yaratılan bir kadına odaklanıyor. Yaratıcısının kendisine biçtiği rolü reddeden kadın, içine hapsolduğu küçük yaşam alanından kaçıp, kendisini canavar olarak gören bir dünyayla baş etmek zorunda kalıyor. Bu kaçış; onun gerçek kimliğini, içinde yatan gücü ve kendisini kendi istediği gibi baştan yaratma kudretini keşfetmesinin önünü açıyor.

Konusuyla klasik Frankenstein’ın Gelini – The Bride of Frinkenstein hikâyesinin modern bir yorumu olacak gibi görünen filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Gerek son yıllarda birbirinden başarılı işlere imza atan A24’un imzasını taşıması, gerek Sebastián Lelio ve Scarlett Johansson gibi iki önemli ismi bir araya getirmesiyle heyecan yaratan Bride, Apple TV+’ın bugüne kadar hazırladığı en dikkat çekici filmlerden biri olacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu