Magazin

ŞAŞIRTAN GELİŞME! HALİT AKÇATEPE HAKKINI MAHKEMEDE ARAYACAK!..

Akşam'dan Neslihan Keskin'in haberine göre Yeşilçam’ın usta oyuncusu Halit Akçatepe, yer aldığı yapımların telif hakkı için mahkemeye başvurdu. Oyuncu ile kızı olan vârisi Ebru Bozatlı, Akçatepe’nin oynadığı 21 filmin televizyon kanallarına satışı ve yayımlanmasından kaynaklanan alacaklarının tahsili için Arzu Film’e dava açtı. Şirketten şimdilik 60 bin lira tazminat isteyen Akçatepe, "Yayımlanan filmler için izin alınmamıştır. Mali haklarımın ödenmesini istiyorum" dedi.

Arzu Film, mali haklarımı ödemedi

Daha önce Kemal Sunal’ın vârislerinin yapımcı şirkete açtıkları davanın Yargıtay tarafından onandığını belirten Akçatepe, "Satışlardan büyük gelir elde eden Arzu Film, benden yazılı izin almadığı gibi gerçekleştirilen satışlar sonucunda da mali haklarımı ödemiştir" ifadelerini kullandı. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne dava açan ikili "Fazlaya dair haklarımızı saklı kalmak kaydıyla 10 bin lira maddi ve 50 bin lira manevi tazminat istiyoruz" dedi.

İlk sinema filmimi 5 yaşındayken çektim

İlk filmini 5 yaşındayken çeken ve ardından Arzu Film'e ait 21 filmde oynayan Akçatepe, ‘Hababam Sınıfı' serileri, 'Süt Kardeşler, Gülen Gözler, Köyden İndim Şehire, Mavi Boncuk’ gibi birçok projede yer aldı. 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu