SARUHAN HÜNEL’E DARP SUÇLAMASI!..

Sözcü'den Yalçın Bel'in haberine göre geçtiğimiz aylarda “Kadına Şiddete Hayır” defilesine katılarak şiddet görmüş bir kadını canlandıran Sözcü Gazetesi muhabiri Edda Sönmez, gerçek hayatta da şiddete maruz kaldı. İddiaya göre Sönmez, oyuncu sevgilisi Muharrem Saruhan Hünel tarafından defalarca darp edildi. 6 aylık ilişkileri süresince oyuncu Saruhan Hünel tarafından 5 kez darp edildiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan Sönmez, savcılıkta verdiği ifadesinde kendisi hakkında koruma ve önleyici tedbirlerin uygulanmasını talep etti.

Edda Sönmez, kendisine şiddet uygulayan Karagül’ dizisinin oyuncusu Muharrem Saruhan Hünel hakkındaki şikayetini Anadolu Adalet Sarayı Aile İçi Suçlar Bürosu’na verdi. Cumhuriyet Savcısı Güven Öztürk’e ifade veren Sönmez 6 aylık ilişkileri süresince oyuncu sevgilisi Muharrem Saruhan Hünel tarafından aralıklarla 5 kez şiddet gördüğünü   ve en son 30 Ekim’de oyuncunun kendisini tekme tokat dövdüğünü söyledi.

PASCAL NOUMA FOTOĞRAFINA KIZMIŞ!

Sönmez, ünlü futbolcu Pascal Nouma ile yaptığı röportaj fotoğraflarını sosyal medyada paylaştığını, Hünel’in telefonla kendisini arayarak hakaretler ettikten sonra telefonu kapattığını ve Kuzguncuk’ta bulunan oyuncunun evine gittiğini kaydetti. Sönmez; “Kapıyı açar açmaz beni evin içine aldı küfürler etmeye başladı. Tekme ile vurmaya başladı, yere düştüm yüzümü kapattım. Bu şekilde bana vurmaya devam etti. Ben ağlayarak yalvardım beni bırak dedim” diye konuştu.

PASCAL NOUMA’DAN AÇIKLAMA

Yaşanan olaylar sonrası eski futbolcu Pascal Nouma, twitter hesabından açıklamada bulundu.

Pascal Nouma konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu fotoğraf yüzünden gazeteci arkadaşı sevgilisi dövmüş. Röportaj 50 kişinin içinde yapıldı. Burası spor salonu. Yazık..

Kimsenin ilişkisine karışamam ama hayatımda ne kadına ne çocuğa ne de aciz birine elimi kaldırmadim, looser!!”

RESİMLERİ VE MESAJLARI DELİL OLARAK SUNDU

Darp olayından sonra Sönmez hastaneye giderek darp raporu aldığını, Hünel’in de kendisini döverken belini incittiğini ve fıtık tedavisine başladığını kendisine mesaj atarak söylediğini ifade etti.

Sönmez savcılıktaki ifadesinde, kendisinin gazeteci sevgilisinin de tanınmış birisi olduğu için mesleki kaygılar yaşadığı gerekçesiyle daha önceki dayak olaylarında şikayetçi olmadığını söyledi. Sözcü muhabiri Edda Sönmez, daha önce maruz kaldığı şiddetin görüntülerini ve cep telefonu mesajlarını da delil olarak savcılığa sundu. Sönmez, Hünel’in kendisine zarar vermesinden endişe ettiğinden koruma talebinde bulunarak hakkında önleyici tedbirlerin uygulanmasını isteyerek şikayetçi oldu.

EŞİNİ YARALAMAKTAN HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANMIŞ

Şu anda Karagül dizisinde oynayan Saruhan Hünel hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında “ayrı yaşadığı eşini bıçakla yaraladığı, rol aldığı dizinin yönetmenini de yaralamaya teşebbüs ettiği” iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlenmişti.