Yaşam

Sanatçıların el ele Soma desteği!..

Ekmek parası uğruna madenlerde karanlığa bakan gözlerinin tamamen kapanması, hepimizin yüreklerini yaktı… Soma'da hayatlarını kaybeden maden işçilerimizin yasını tutan milyonlar, "Geride kalanlar için ne yapabiliriz?" diye sormaya başladı. Özgür Aras da kendine aynı soruyu sordu ve ses getiren bir sosyal sorumluluk projesine önayak oldu.
 
19 Mayısta başlanacak!..
 
Aras; Türkiye'nin en önemli sanatçılarının menajerlerini ve basın danışmanlarını Soma için buluşturdu. "Soma'da Kardeşim Var" isimli sosyal sorumluluk projesinin startını 19 Mayıs'ta vereceğini açıklayan Özgür Aras; ünlü isimlerden de destek gördü. Özgür Aras, projeyi ise şöyle anlattı: "Tek bir sesi çığlığa dönüştürmek için yola çıktık. Oradaki çocukların psikolojilerinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden onların acılarına ortak olmak; onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Soma'dan isteyen herkes bir çocuk, bir genç kardeş sahibi olacak. Kardeş edinenler; onlara mektup yazabilir, hediyeler gönderebilir. Amaç sadece parasal yardım değil; onların gönlünü hoş edecek sürprizler yapabilmek."
 
Destekler sevindirici!..
 
Soma'dan kardeş edinmek isteyen ünlü isimlerden bazıları ise şöyle: Bengü, Demet Akalın, Sinan Akçıl, Sibel Tüzün, Ekin Türkmen, Tümay Özokur, Büşra Pekin, Hakan Akkaya, Simge Fıstıkoğlu, Reyhan Karaca, Behzat Uygur, Yaşar İpek, Hakan Peker, Volga Tamöz… 
 
Sinan Akçıl, "18 yaşında aslan gibi bir kardeşim olsun istiyorum. Herkesle omuz omuza yürüyeceğim Soma için" derken; Tümay Özokur; ajansına bağlı tüm oyuncuları bir araya getirip projeye destek olacağını açıkladı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu