Sağlık

Saldırıya uğrayan sağlık çalışanı taburcu oldu. Arkadaşları: O yumruk hepimizin gözüne atıldı

“TERS BAKIYORSUN DEDİ, GÖZÜME YUMRUK ATTI”

Yaşadığı şiddet sonrası sağlık kurumundan taburcu olan Rıfat Babayiğit o anları DHA’ya anlattı. Babayiğit, “Bugün 3’üncü günüm. Sağlık Kurumundayım. Cuma günü sabah 10 gibi oldu vaka. Ben rica ettim başka bir deyişle. Israrla maskesini takmasını açıkladım. Maskemizi muntazam takalım evdekilere bir şey bulaşmasın dedim. Güvenliği çağırdık ama güvenlik gelmeden bana 2-3 kere sövdü zati. Ben yeniden sesimi çıkarmadım.
Gençtir bir şey olmaz dedim. Muayenesini oldu geri geldi. Geri geldikten sonra bana ters bakıyorsun, dedi. Bakmıyordum gerçekten. Sonra gözüme yumruk attı. Yumruğu atınca gözüm patladı. Sağ olsunlar hemen acile aldılar. Operasyon ettiler. Bugün de taburcu oluyorum haftaya Cuma yeniden hakimiyete geleceğim. Bir operasyonum daha var. Bakalım ne olacak doktor dostlar nasıl uygun bakarsa öyle devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

“BUNDAN SONRA DA YOLUMDAN ŞAŞMAYACAĞIM”

Sıhhatine kavuştuktan sonra maskesiz insanları uyarmaya devam edeceğinin altını çizen Babayiğit, şiddetin kendisini yıldırmayacağını açıkladı.
Şu an bakma kaybım hala devam ediyor. Bundan sonra da yolumdan şaşmayacağım. Maskesizleri uyarmaya devam edeceğim. Bu babam da olsa yeniden uyaracağım. Bir gözümü kaybettim, diye çekinecek değilim. Benim için insanlar ehemmiyetli. 2 gözüm gitmiş ehemmiyeti yok. Ehemmiyetli olan bizim insanlarımız. Bizim yurttaşımız. Kimseye zarar gelmesin. Vatanımız zarar bakmasın. Milletimiz hasar bakmasın. Hiç korkmuyorum. Herkes birbirini uyarsın. Metrolar olsun, dışarısı olsun, yürüyenler olsun maskeleri muntazam kullanmayı açıklasınlar.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu