Magazin

Sadakatsiz dizisinin genç yıldızı Melis Sezen kimdir? Kaç yaşında? Nereli?

Kanal D ekranlarında yayın yaşamına başlayan ve reytinglerdeki tırmanışını sürdüren Vefasız dizisi senaryosu ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri sürüklüyor. Dizide Derin karakterine can veren Melis Hisseden ise en fazla merak edilen oyunculardan. Peki, Melis Hisseden kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte ayrıntılar…

MELİS HISSEDEN KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul, Silivri’de doğan Hisseden, lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde bitirdi.
Eğitimine de devam eden Sezen, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Kısmı’nden mezun oldu.2016-17 seneleri arasında Hayat Bazen Tatlıdır dizisiyle beraber televizyon dünyasına adım attı.

2017-18 seneleri arasında Siyah İnci dizisinde “Ebru” karakterini canlandırdı.2018 senesinde sinemaya bağımsız filmlerle giriş yaptı. Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası oldu.Bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü Yarış atı Bold Kaptan ve jokeyi Halis Karataş’ın asıl hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı.2019 senesinde Leke dizisinde “Yasemin” karakteri ilk başrolü oldu.Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde yeniden başrol olan “Deren” karakterini canlandırdı.
2020 senesinde İstanbul’un işgali, Meclis-i Mebûsan’ın dağıtılması, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Kuvâ-yi Ulusala hareketi ve Ankara’da yeni bir meclisin kuruluş süreçlerini anlatan Ya İstiklal Ya Vefat tarihi mini dizisinde başrol karakteri “Nazan” karakterini canlandırdı.

Ayrıca son olarak Kovala isimli sinema filminde rol aldı. Filmin vizyon tarihi 17 Nisan 2020 olarak açıklandı; ancak dünya genelinde yaşanan koronavirüs pandemisi nedeniyle Türkiye’de alınan tedbirler dolayısıyla film vizyona girmedi ve ertelendi.Yeni vizyon tarihinin filmin resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacağı açıklanmıştır.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu