Kültür ve Sanat

Ryan Reynolds filmleri

Ryan Reynolds, 23 Ekim 1976’da Vancouver, Kanada’da doğmuştur. İlk olarak 15 yaşındayken ”Hilside” adlı dizide Billy Simpson karakterini canlandırdı ve 13 bölümde rol aldı. Yeteneği keşfedildikten sonra da Amerika’ya yerleşti ve Hollywood sinemasına geçiş yaptı. 2002 yılında oynadığı ”Van Wilder” isimli gençlik türündeki sinema filmiyle tanındı. Bugüne kadar genellikle komedi türünde olan film ve dizilerle izleyicilerin karşısına çıkan Reynolds, 2016 yılında büyük bir bütçeyle hazırlanan ve dünya çapında büyük ses getiren ”Deadpool” filmi ile adından çokça söz ettirdi.

Biz de bugün tam olarak 44 yaşına basan sanatçının rol aldığı birkaç filmi sizler için derledik.

1- Life (2017)

Ryan Reynolds

Uluslararası bir uzay istasyonunda görevli altı kişi, insanlık tarihinde çığır açacak bir keşfin eşiğindedir. Ekip, araştırmalarını ilerlettikçe beklenmedik sonuçlar almaya başlar. Çünkü buldukları bu hayat formu, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar zekidir.

Daniel Espinosa’nın yönettiği filmin senaryosunu ise Rhett Reese ve Paul Wernick ikilisi kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda; Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal ve Rebecca Ferguson gibi isimler yer alıyor.

2- Green Lantern (2011)

Ryan Reynolds

Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan barış ve adalet koruyucuları, gizemli bir evrende yüzyıllardır var olan bir birliktir. Parallax adındaki düşmanları, evrendeki güç dengesini bozmaya kalkışınca tüm evrenin kaderi de yeni asker Hal Jordan’a emanet edilir.

Filmin oyuncu kadrosunda; Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard gibi isimler bulunuyor.

3- The Proposal (2009)

Ryan Reynolds

Bir kitap editörü, ülkede kalabilmek için erkek asistanıyla evlenmek zorundadır. Ancak peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plana sonuna kadar bağlı kalmak zorundadırlar.

Romantik komedi türündeki filmin başrollerinde; Sandra Bullock ve Ryan Reynolds ikilisi yer alıyor.

4- 6 Underground (2019)

Ryan Reynolds

Aksiyon-gerilim türündeki film, adı çıkmış suçluları yakalayıp dünyada kalıcı bir etki yaratabilmek için bir araya gelen altı kişilik bir ekibin hikâyesini anlatıyor. Tedavi ile kendini bir anda daha genç ve diri bir bedenin içinde buluverir. Ancak Damian, artık sadece yeni bir bedene sahip değildir. Kendisinin bildiği her şeyin tamamen değişmesine ve hayatının alt üst olmasına sebep olan başka detaylar da vardır. Aynı zamanda hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Damian’ın sahip olduğu bu bedenin kökenleri hakkında daha fazla bilgi sahibi oldukça onu öldürmek üzere olan gizli servisin farkına varır. Damian’ın yeni bedeninin “eski sahibi” de gizli servis tarafından aranan bir adamdır.

Filmin başrollerinde; Ryan Reynolds, Natalie Martinez, Ben Kingsley ve Matthew Goodie gibi isimler yer alıyor.

6- Deadpool (2016)

Ryan Reynolds

Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın, bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Wade’in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.

İki filmden oluşan serinin başrollerinde; Ryan Reynolds, Morena Baccarin ve Ed Skrein gibi isimler yer alıyor.

7- The Hitman’s Bodyguard (2017)

Ryan Reynolds

Dünyanın en başarılı güvenlik görevlisi olan Michael Bryce’nin yeni bir müşterisi vardır: Uluslararası Adalet Divanı’nda yargılanacak bir tetikçi. Aksiyon komedisi türündeki filmin kadrosunda; Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek ve Gary Oldman gibi isimler yer alıyor.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu