Rubato’nun konserleri iptal edildi!

Solisti Özer Arkun'un sevgilisi B:Y.'i şiddet uyguladığı haberleri ile gündemden düşmeyen Rubato'nun Harbiye Açıkhava konseri sonrası diğer konser anlaşmaları da iptal olmaya başladı...

Takip Et:

Ozan Güven, eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı iddiasıyla gündemden düşmezken magazin gündemi yeni bir darp vakası ile çalkalanmaya başladı. Bulutsuz’un ifadeleri, darp fotoğrafları ile yer yerinden oynarken tepkilerin ardı arkası kesilmezken bir şiddet haberi de Rubato’dan geldi. Farklı müzik tarzı ile dikkat çeken Rubato grubunun solisti Özer Arkun’un, sevgilisi B.Y.’yi darp ettiği iddia edilmişti. Darp iddiası sonra tepkileri üzerine çeken Arkun’un son haberlerle tadı kaçtı. Yaptıkları konserlerle binlerce hayranı ile buluşan Rubato grubunun şiddet iddiaları sonrası konserleri birer birer iptal olmaya başladı. Sosyal medyadan gelen tepkileri dikkate alan işletmeler ve organizatörler darp iddiasıyla anılan bir grupla çalışmak istemedi.

22 Temmuz’da Harbiye Açıkhava’da Mehmet Erdem’le birlikte sahne alacağı duyurulan grup hakkında karar verildi. Konser için hazırlıklara devam eden Rubato’nun yerine Aşkın Nur Yengi’yle anlaşıldığı öğrenildi. Grubun Mehmet Erdem’le birlikte 19 Eylül’de Selçuklu Kongre Merkezi’nde ve 21 Kasım’da Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde vereceği konserler de Harbiye Açıkhava konseri gibi birer birer iptal edildi. Konserleri organize eden Bayhan Prodüksiyon’un sahibi Uğur Bayhan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı. Şirket olarak bu şekilde bir karar aldıklarından bahseden Bayhan, aynı zamanda bu sezon içerisinde gerçekleştirilecek Mehmet Erdem’in 5-6 konserinin daha iptal ettiğini de duyurdu.

NE OLMUŞTU?

Rubato grubunun solisti Özer Arkun, bir yıldır beraber olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı B. Y. darp ettiği iddiası genç kadının savcılığa şikayet etmesi ile ortaya çıkmıştı. B.Y. isimli kadın verdiği dilekçede olayın Özer Arkun’un birlikte yaşadıkları Üsküdar’daki evinde olduğundan bahsetti ve olayın 4 Mayıs 2020’de yaşandığı ortaya çıktı. İkilinin evlilik konusunda tartışmaya başladığı ve Arkun’un sevgilisine saldırıp çok şiddetli bir şekilde şiddet uyguladığı öğrenildi. Genç kadın yaşadığı travmayı detaylı bir şekilde anlattı. B.Y. korkudan darp raporu alamadığını ve Özer Arkun ile 10 gün daha aynı evde kalmak zorunda kaldığını anlattı.

Öte yandan Sıla, tüm iddiaları ve ortaya çıkan görüntülerin ardından tepki göstermiş ve sosyal medyadan bir açıklama yayınlamıştı. Uzun yıllardır Özer Arkun’la çalışan ünlü sanatçı, Arkun’la hem arkadaşlığını hem de iş ilişkisini bitirdiğini duyurmuştu.