Yaşam

RIZA ÇALIMBAY’IN BABASI VEFAT ETTİ!..

Beşiktaş'ın eski futbolcu ve teknik direktörü Rıza Çalımbay'ın babası Bektaş Çalımbay tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

 

Beşiktaş'ın efsane isimlerinden Rıza Çalımbay'ın babası Bektaş Çalımbay (73), tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Bektaş Çalımbay için yarın Etiler Camisi'nde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılınacak. Cenaze, 30 Eylül Cuma günü uçakla Sivas'a götürülecek ve Yıldızeli ilçesinin Topulyurt köyünde toprağa verilecek.

 

Sivas’ta taş ocağında çalışırken geçirdiği kaza sonucu ayağı sakat kalan Bektaş Çalımbay'ın iki bacağı 2013 yılında Şeker hastalığı nedeniyle kesilmişti. Zorluklar içinde ailesini geçindirmeyi başaran Çalımbay'ı över nitelikteki yüzlerce paylaşım twitter'da Rıza Çalımbay'ın tt olmasına neden oldu. Mesajların birçoğunun bir hayli duygusal ve dokunaklı olması da dikkat çeken bir başka nokta. İşte o tweetlerden bazıları:

 

Rıza çalımbay zorluklar içinde böyle bir evladı ülkemize kazandırdın..mekanın Cennet olsun

 

Rıza Çalımbay'ın, kapıcı olduğu için aşağıladığınız babası, Hakk'ın rahmetine kavuştu. Öbür tarafta sizi bekliyor.

 

Başın sağ olsun atom karınca Rıza Çalımbay. Senin gibi bir değeri, BJK ve Türk Futboluna kazandıran o güzel babaya rahmet olsun.

 

Hep gurur duyduk babanın kapıcılığından da çocukken yaptığın bakkal çıraklığından da Atom Karınca olmandan da Başın sağolsun Rıza Çalımbay

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı