Reytinglerde Ramo şahlandı, Arka Sokaklar fena değil, Hercai eh işte, Babil kötü!

Takip Et:
Ramo dizisinde hiç beklenmedik gelişmeler var!
Ramo dizisinde hiç beklenmedik gelişmeler var!

Magazinn / Ayrıntı – Cuma akşamları reyting yarışında harikulade bir savaş var… Bu savaşta ilk kaybeden dizi Fox TV’nin romantik komedi yapımı Bay Yanlış oldu. dizi final kısmı ile ekrana geldi. Sosyal medyada 700 binden fazla iletinin paylaşıldığı final kısmı reytingleri yeniden tatmin edici seviyede değildi.

Cuma akşamlarının rakipsiz dizisi şüphesiz Kırmızı Oda, 11’e yaklaşan reyting oranlarına kadar ilerleyen dizi, 7,5’un altına da düşmüyor… Çok iyi bir performans ve tüm kategorilerde Binnur Kaya’nın başrolündeki tv8 dizisinin birinci olması da artık sezonun alışıldık gidişatı olmaya başlıyor..

Kırmızı Oda dizisinin ardından totalde ve ABC1 grubunda Ramo dizisinin ikinci sırada yer aldığı Cuma akşamı, Babil dizisi de geçen haftaya göre AB’de iyi bir performans sergiledi.
sırada yer tespit edebildi. Babil, etkileyici oyuncu performanslarına karşın nasıl bu kadar düşük reytingler alabiliyor us kurcalayan bir gidişat bu.

Show TV’nin Ramo dizisinin harikulade bir çıkışını izliyoruz. Salı’dan Cuma’ya alınmak diziye çok yaradı. 4,2 ile 5,9 arasında reyting oranları elde eden dizi, aksiyon dolu sahneleriyle Cuma akşamlarının en fazla izlenen ikinci dizisi olmayı da başardı.

Arka Caddeler, totalde en fazla izlenen 3.
AB ve ABC1 performansı daha düşük olan Arka Caddeler, yeniden de ayakta durmayı başardı. 15. sezondaki dizinin rakip dizilerin eforlu olmasına karşın ayakta kalması bir televizyonculuk dersi de kapsıyor.

Hercai dizisi ise totalde 8. sırada bulunuyor. Atv dizisi AB ve ABC1’de ise ilk 10 yapım arasına giremedi. Gerçeğinde sosyal medyaya bakıldığında Hercai dizisi ile alakalı gündem çok yoğundu.
Ancak reytingler aynı şeyi açıklamıyor. 1,6 ile 3,8 arası reyting oranları yakalayan dizi yalnızca totalde varlık gösterebiliyor.

9 Ekim Çarşamba akşamı ise eşitliği değiştirecek 2 dizi başlıyor… Bunlardan birisi Fox TV’nin Bay Yanlış yerine ekrana süreceği Çocukluk adlı dizi. Kimsesizler olarak öğrenilen yapımın adı RTÜK şikayetleri sonrası değiştirildi.
sezona başlayacak olan Payitaht Abdülhamid. Bu iki dizinin gelişi ile beraber Cuma rekabeti daha da sertleşecek.

İşte 2 Ekim Cuma akşamı reytinglerde ilk 10 program listesi:

.