Reynmen’den Berkay’a belgeli yanıt!

Reynmen kendisini sahtecilikle suçlayıp meydan okuyan Berkay'a belgeli yanıt verdi. İşte ilginç olayın perde arkası...

Berkay, video klibiyle Youtube’da izlenme rekoru kıran Reynmen’e ağır ithamlarda bulunmuştu.

REYNMEN’İ SAHTECİLİKLE SUÇLADI!
Ünlü popçu, Reynmen’i sevdiğini belirtmiş ama 7 günde 80 milyon izlenme rakamına ulaşmasının imkansız olduğunu öne sürdü. İddiasını ortaya koyarken de Reynmem’i sahtecilikle suçladı!

Berkay, Reynmen’in video klibinin kısa sürede milyonlarca kez izlenmesinin inandırıcı olmadığını söyleyip, o rakamın sahte olduğunu iddia etti. Ünlü popçunun bu sözlerinin ardından gözler Reynmen’e çevrilmişti.

Berkay, Youtube kanalının analytic raporlarında gerçek rakamların göründüğünü ve müzikseverlere o istatistiklerin de sunulması gerektiğini söyleyip genç fenomene meydan okudu. Ne var ki, Reynmen’den Berkay’a jet hızıyla yanıt gecikmedi.

REYNMEN YOUTUBE VİDEOSUNUN ANALYTIC RAPORLARINI YAYINLAYARAK YANIT VERDİ!
Berkay’ın hesap edemediği bir şey vardı. O da karşısında sosyal medyaya çok hakim bir fenomenin olduğunu unutmasıydı. Nitekim, Reynmen’den beklenen hareket geldi ve istatistiklerin ekran görüntüsünü paylaştı.

Reynmen’in yayınladığı rapora göre, genç fenomenin video klibi 80 milyonun üstünde bir izlenme rakamına ulaşmış. Yaklaşık 17 milyon tekil kullanıcının bu klibi izlediği ve kullanıcıların ortalama 5 kez klibi izlediği verisi gözler önüne serilmiş. Reynmen, bu görseli paylaşarak artık kendisiyle ilgili sahte tıklama suçlamalarına bir son verilmesini de istedi. Tam bu noktada gözler bu kez de Berkay’a çevrildi! Çünkü, istatistikleri yayınlamasını isteyen oydu. Bakalım, bu raporu görünce ünlü popçu, Reynmen’den özür mü dileyecek yoksa yeni bir iddia mı öne sürecek bekleyip göreceğiz.

BU OLAY BAZI POPÇULARA DERS OLMALI!
Bu olayın magazin ritüeline geçen anektodu ise şu oldu; popçular artık yeni nesil sosyal medya fenomenleriyle polemik yaşamadan önce karşılarında dişli bir rakipleri olduğunu bilmek zorundalar!