Reynmen “Instagram hesabı bot” dedikodularına son verdi!

Sosyal medya fenomeni Reynmen instagram hesabının takipçileri sahte diyen kişilere analitik fotoğrafı ile yanıt verdi...

reynmen-hikayelerinin-gercek-oldugunu-kanitladi

Sosyal medya fenomeni ve Youtuber olarak tanınan Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş’dan beklenmedik bir hamle daha geldi. Yaklaşık 1 ay önce çıkardığı “Derdim Olsun” şarkısı ile gündemden düşmeyen Reynmen sosyal medya hesabındaki takipçilerin sahte diyen isimleri paylaştığı instagram hikayeleri istatistikleri ile adeta susturdu. Sosyal medya fenomeninin instagram’da 4.9 milyon takipçisi bulunurken hikayelerini 3 milyon kişi görüyor. Reymen’in fotoğraflarına ortalama 1-2 milyon arası beğeni gelirken videolarını 10-20 milyon kişi arası izliyor.

Reynmen daha önce de bir çok ünlü isimin eleştiri odağı olmuştu. Geçtiğimiz ay çıkardığı “Derdim Olsun” şarkısının 1 günde 9 milyondan fazla izlenmesiyle Youtube Türkiye rekorunu kırmış ve bir çok ülkede üst üste bir kaç gün trendlerde kalmıştı. Şarkıcı Berkay, şarkının izlenmelerinin sahte olduğunu söylemesinden sonra Reynmen, Berkay Şahin’e Derdim Olsun şarkısının analitik fotoğrafını kanıt olarak sosyal medya hesabından paylaşarak gönderme yapmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise şarkıcı Gökçe Kırgız katıldığı televizyon programında ise aynı şekilde “Derdim Olsun” şarkısının izlenmelerinin sahte olduğunu söylemiş ve ertesi gün Reynmen açıklama yaparak 120 milyon izlenmeli şarkısını Youtube’dan kaldırmıştı. Şarkısının kendisine dert olduğunu itiraf eden Reynmen ertesi gün şarkıyı tekrar yayına almıştı. Şarkının yeniden yayınlanmasından sonra şarkıyı “Sahte izlenme” dedikodusu ve iftiralarına son vermek için kaldırdığını söylemişti. Günde ortalama 3 milyondan fazla izlenme alan “Derdim Olsun” şarkısı şu sıralar youtube’da 132 milyon kez izlenme almış durumda.

Çıkan dedikodularla ilgilenmediğini ve kendisinin rahat bırakılmasını isteyen Reynmen, sosyal medyayı oldukça aktif kullanıyor.