Kültür ve Sanat

Respect ertelendi

Müzik ikonu Aretha Franklin’in hayatına odaklanan ve Dream Girls filminde canlandırdığı Effie White karakteriyle “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar Ödülü” kazanan Jennifer Hudson’ın Aretha Franklin’i canlandırdığı bir biyografik filmin geleceğini geçtiğimiz aylarda duymuştuk. Bugün ise “Respect” isimli filmin vizyon tarihinin ertelendiği duyuruldu.

Respect

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını, birçok sektör gibi sinema sektörünün de aksamasına sebep oldu. Bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan “Tenet” bile gişedeki beklentiyi karşılayamadı. Bu yüzden de çoğu yapım şirketi, filmleri yayımlamak yerine ertelemeyi tercih ediyor.

“Respect” konusu

Film, 2018 yılında hayatını kaybeden soul ve R&B müziğin ikonik figürlerinden Aretha Franklin’in hayatına odaklanıyor. Çalışmaları iki yıldır devam eden biyografik filmde, Aretha Franklin’in babasının kilisesinin korosunda şarkı söylediği çocukluk zamanlarından, ikonik bir süperstar ve bir sivil haklar aktivistine dönüştüğü zamanlara bir yolculuk yapılıyor.

Yönetmen koltuğunda Liesl Tommy’nin yer aldığı filmde; Forest Whitaker, Marlon Wayans, Audra McDonald, Marc Maron, Tituss Burgess, Heather Headley ve Mary J. Filmin vizyon tarihi 15 Ocak’tan 13 Ağustos’a ertelendi. Yedi aylık bu erteleme kararı, filmi bekleyenleri üzen bir gelişme oldu.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu