Kültür ve Sanat

Resident Evil fragmanı yayımlandı

Fobi oyunları denildiğinde akla gelen serilerden biri olan Resident Evil’ın, Netflix tarafından bir diziye adapte edileceğini geçtiğimiz aylarda bilmiştik. Dizinin ilk resmi fragmanı, geçtiğimiz dakikalarda Netflix’in resmi YouTube kanalı üzerinden paylaşıldı.

Bilim kurgu ve fobi ögelerini kapsayacak olan dizinin ilk sezonunun 8 kısımdan oluşacağını zati öğreniyorduk. Yapımcılığını Constantin Film’den Robert Kulzer ve Oliver Berben‘in üstlendiği dizinin, 2021 senesinde izleyiciye sunulacağını bugün yayımlanan fragman ile bildik.

resident evil: infinite darkness

Resident Evil: Infinite Darkness mevzusu

Netflix’in yaptığı açıklamaya göre dizinin ilk sezonu, 1’er saatlik 8 kısımdan ve iki değişik zaman diliminden oluşacak.
Çocuklar, yerleştikleri bu yerin reelinde olduğundan çok daha fazlasını kapsadığını ve babalarının dünyayı yok edebilecek gizemler gizlediğini bilecekler.

İkinci zaman diliminde ise Jade Wesker’ın 30’lu yaşlarındaki halini bakacağız. İlk zaman diliminden takribî 10 sene sonra geçecek ikinci dilimde, dünya genelinde 15 milyon ortamında insan kalmış olacak. Ayrıca dizinin bu kısmında; 15 milyon etrafındaki insanın, 6 milyar ortamında “T” virüsüyle enfekte olmuş mahlukatlar ile başa çıkma çabasına tanık olacağız.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu