Kültür ve Sanat

Rebecca oyuncuları ve kadrosu

1938 yılında yazılmış aynı adlı romandan uyarlanan film, geçtiğimiz saatlerde Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Orijinal Netflix filmi, bir yıl önce dul kalmış yakışıklı bir erkekle evlenen Fontaine’in, kocasının eski eşi Rebecca’nın gölgesi altında kalmasının hikâyesini anlatıyor.

“Rebecca” oyuncu kadrosu

Bayan De Winter  / Lily James

Rebecca

Filmde Lily James, yaşadıkları kasırgalı aşkın ardından Maxim de Winter’ın ikinci genç karısı olan isimsiz Mrs. Kocasının malikanesine taşındıktan sonra evin ilk hanımının kendisi olmadığını öğrenerek büyük hayal kırıklığı yaşar. Bunun ardından Mrs. de Winter, Rebecca’yı evden ve kocasının zihninden silerek kendini kabullendirmeye çalışır. Lily James, Disney’in canlı aksiyon uyarlaması Cindirella, Baby Driver ve Mamma Mia serisindeki rolleri ile tanınıyor.

Maxim De Winter / Armie Hammer

Rebecca

Armie Hammer filmde, Mrs. Ünlü aktör; Call Me By Your Name, The Social Network ve The Man from U.N.C.L.E. gibi sevilen yapımlardaki rolleri ile tanınıyor.

Mrs. Danvers / Kristen Scott Thomas

Rebecca

Kristen Scott Thomas, Maxim de Winter’ın sadık baş hizmetçisini ve Bayan de Winter’ın baş düşmanı Bayan Danvers karakteri ile filmde yer alıyor. Aktör Maleficent, On the Road ve Pride and Prejudice and Zombies filmlerinde hayat verdiği karakterler ile tanınıyor.

Frank Crawley / Tom Goodman Hill

Manderley malikanesinin çalışanlarından biri olan Frank, daha sonra Rebecca’nın düşmanı Mrs. de Winter’ın arkadaşı olur. Oyuncu daha önce The League of Extra Gentlemen ve  The Imitation Game filmlerinde yer aldı.

Beatrice Lacy / Keeley Hawes

Oyuncu filmde, Maxim de Winter’ın kız kardeşi ve Giles’ın karısı olan Beatrice Lacy karakterini canlandırıyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu