Medya

Powertürk TV kapanmıyor! Power Group’tan açıklama!

Kral TV, 1 Şubat itibariyle kapanmış ve kanal yönetimi yoluna dijital platformlarda devam etmeye karar vermişti. Kral’ın ardından Powertürk TV’nin de kapanacağı iddia edilince müzik dünyası karıştı!

Sosyal medyada hızla yayılan iddialara göre, Powertürk TV de tıpkı Kral TV gibi uydu yayınından komple çekilip sadece dijitalde yayın hayatına geçeceği öne sürüldü. İddiayı öne sürenler, kanalın Haziran ayında kapanacağını belirtmişti. Bu söylentilerin ardından, kanal yönetiminden yalanlama geldi.

Power Group’tan yapılan açıklamada söz konusu iddialar yalanlandı. Kanalın aynı yayın anlayışıyla müzikseverlerin karşısında olmaya devam edeceği belirtildi.

“Power Group’a ait Powertürk TV’nin kapanacağına dair haber, gerçeği yansıtmamaktadır.” diyor kanal yönetimi! 2003 yılından beri yayında olan Powertürk TV’nin tüm platformlarda yer almaya devam edeceğini de belirtmeden geçmiyor.

Kanalın kapanacapı iddialsrı medya dünyasında büyük ses getirince, izleyicilerini bilgilendiren yönetim, her zamankinden daha da istekli ve güçlü bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini de belirterek bu tip söylentilere inanılmaması gerektiğinin altını çizdi.

YILLARDIR ELEŞTİRİLİYOR AMA PİYASADAKİ GÜCÜ HALA AYNI!
Powertürk TV, yıllardır hep aynı tarz şarkılar yayınlayıp, akışında birçok ünlü isme yer verilmemesi nedeniyle belli bir kesim tarafından sert bir şekilde eleştiriliyordu. Kanalda, genellikşe pop ve rock müzik dalındaki video klipler yayınlanıyor. Aynı anlayışla Powertürk FM adında bir radyosu da bulunan medya grubu, yabancı müzik yayınlarını ise Power TV ve Power FM üzerinden müzikseverlere aktarıyor.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu