‘Pop müzik bitiyor’ polemiğine bir yorum da Yıldız Tilbe’den!

Rap müziğin Türkiye'de yükselişe geçmesi pop müzik dünyasını bir anda karıştırmıştı. 'Pop müzik bitiyor' söylemleri popçular arasında tartışma yaratırken, bir yorumda Yıldız Tilbe'den geldi. Tilbe, "Pop müzik öldü, bitti’ diyenin, kafası ölmüştür” açıklamasında bulundu...

Takip Et:

Rap müzik ve diğer alternatif müziklerin gençler arasında yaygınlaşması ile birlikte yeni bir polemiğimiz olmuştu. ‘Pop müzik bitiyor’ tartışmalarına Hande Yener, Demet Akalın, Burcu Güneş, Edis gibi birçok isim katılmıştı. Magazin ve müzik gündeminden düşmeyen bu polemiğe bir yorum da Yıldız Tilbe’den geldi. Önceki gün bir AVM’de görüntülenen Tilbe, “Bu söylemlere katılmıyorum. ‘Pop müzik öldü, bitti’ diyenin, kafası ölmüştür” şeklinde konuştu.

“OLAY SONRASI SILA İLE KONUŞTUM”

Bodrum’da verdiği konser sırasında sahnede oturduğu için seyirciler tarafından protesto edilen Sıla hakkında da konuşan Tilbe, “Ben Sıla ile bu konuda konuştum. O anlar konserin sonlarına doğru yaşanmış. Bir şarkıcı oturarak şarkı söyleyebilir, insanların orayı terk etmesini doğru bulmuyorum. Seyircilerin bu şekilde şarkıcıları zor durumda bırakmaları hoş değil.” sözleriyle ünlü şarkıcıya destek oldu.

Bir gün önce de ‘Yasak Elma’nın oyuncularından olan Şevval Sam, Sıla’ya sahnenin sanatçının alanı olduğunu söyleyerek “İsterse sahnede yatar.” ifadeleriyle destek olmuştu.