Kültür ve Sanat

Pixar’ın Yeni Animasyon Filmi Soul, 25 Aralık’ta Disney+’ta Yayınlanacak

Pixar filmi Soul, pek çok ülkede vizyona girmeyecek, bunun yerine 25 Aralık’ta doğrudan Disney+’ta yayınlanacak. Türkiye gibi Disney+’ın olmadığı ülkelerde ise film vizyonda izleyici ile buluşacak.

Pandemi sebebiyle sinemaların aylarca kapalı kaldığı karantina döneminin ardından vizyona giren ilk büyük yapım olan Tenet‘ın gişede temennilerin bayağı altında kalması, mevcut koşullar altında Tenet gibi büyük bütçeli filmlerin gişede zafer yakalamasının, hatta bütçesini karşılamasının olası olmadığını gösterdi.
20 Kasım’da vizyona girmesi beklenen yeni Pixar filmi Soul, bunun yerine 25 Aralık’ta Disney+‘ta yayınlanacak. Mulan’ın askine Soul’da filmi izlemek isteyen Disney+ azalarının ekstra bir fiyat ödemesi gerekmeyecek.

Pixar’ın bu sene vizyona giren bir öteki filmi olan Onward‘ın vizyon programı da pandemi sebebiyle sekteye uğramış, film vizyondaki yolculuğunu kısa kesip VOD platformlarında yayınlanmıştı.

Pixar Yapımı Soul, Türkiye’de 20 Kasım’da Vizyona Girecek

Her ne kadar Soul’un Amerika gibi Disney+’ın olduğu ülkelerdeki vizyon programı iptal edilmiş olsa da, Türkiye gibi Disney+’ın olmadığı ülkelerde film daha evvel tasarlandığı gibi vizyonda izleyici ile buluşacak.
Film, daha evvel açıklandığı gibi 20 Kasım’da vizyona girecek gibi görünüyor. Ancak Disney’in filmin sinemalarda gösterileceği ülkeler için yeni bir vizyon tarihi tanımlayabileceği de konuşuluyor.

Seslendirme kadrosunda Tina Fey, Jamie Foxx, John Ratzenberger, Daveed Diggs gibi adların yer aldığı filmi Up, Inside Out, Monsters, Inc. gibi yapımlara imza atan Oscar mükâfatlı Pete Docter ve Star Trek: Discovery dizisinin senaryocularından Kemp Powers idarıyor.

İzleyiciyi New York’tan kozmik alemlere uzanan bir yolculuğa davet eden film, seni sen yapan şey nedir sualinden yola çıkarak hikâyesini şekillendiriyor.
Müziklerini The Social Network için bestelediği müziklerle Oscar kazanan, Nine Inch Nails grubunun azalarından Trent Reznor ve Atticus Ross‘un bestelediği filmin 20 Kasım’da vizyona girip girmeyeceğini bekleyip bakacağız.

Kaynak: Collider

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu