Kültür ve Sanat

Pedro Almodóvar’ın Tilda Swinton’lı Kısa Filmi The Human Voice’tan İlk Klip Yayınlandı

Pedro Almodóvar’ın Tilda Swinton’lı kısa filmi The Human Voice’tan ilk fragman yayınlandı. The Human Voice, 21 Ekim’de İstanbul Film Şenliği’nde gösterilecek.

İspanya’da normalleşme yolunda ilk adımların atılmaya başlamasıyla beraber setlere dönen Pedro Almodóvar, ilk olarak, karantina sürecinde üzerinde çalıştığı projelerden biri olan İnsan Sesi – The Human Voice‘u yaşama geçirdi.
Venedik Film Şenliği‘nde yaptı. Venedik’te alkışla karşılanan film şenlik yolculuğunu sürdürürken, filmden ilk fragman da yayınlandı.

Almodóvar’ın ilk İngilizce yapımı olma özelliğini taşıyan The Human Voice, Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyunundan adapte edildi. İlk olarak 1930 senesinde sahnelenen oyun, hoşlandığı adamla son kere telefonda konuşan ve onu terk etmemesi için ikna etmeye çalışan bir bayana odaklanıyor.
Tilda Swinton‘ın başrolünü üstlendiği film, 21 Ekim’de Cinemaximum City’s Nişantaşı ve Kadıköy Sineması’nda gösterilecek.

Filmin İKSV tarafından paylaşılan tanıtım yazısını aşağıda tespit edebilirsiniz:

Pedro Almodovar’ın Venedik Film Şenliği’nde ilk defa izleyici karşısına çıkan 30 dakikalık kısa filmi, rejisörün her türlü alametifarikasını taşıyan minik bir mücevher: Tilda Swinton’ın tek başına çektiği film, Almodovar’a has parlak renkler, aşk acısıyla bezeli komedi ve istekle dolu.
Swinton, henüz ufaladığı sevgilisiyle telefonda konuşuyor ve bir yandan evdeki eşyaları karıştırırken duygudan duyguya geçiş yapıyor. İnsan Sesi Almodovar beğenenler için şaheserler arasına ilave edilecek yeni bir film.

Kaynak: Little White Lies

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu