Kültür ve Sanat

Pedro Almodóvar İmzalı The Human Voice, 21 Ekim’de İstanbul Film Festivali’nde Gösterilecek

Pedro Almodóvar’ın Tilda Swinton’lı kısa filmi The Human Voice, İstanbul Film Şenliği kapsamında 21 Ekim’de Cinemaximum City’s Nişantaşı ve Kadıköy Sineması’nda gösterilecek.

Hakimiyetli normalleşme sürecine geçilmesiyle beraber hem fiziki gösterimlerle hem de çevrimiçi seçkilerle sinema sevleri merakla beklenen yapımlarla buluşturmaya başlayan İstanbul Film Şenliği, önümüzdeki ay da gösterimlerine devam edecek.
Akılda rejisör Pedro Almodóvar‘ın dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Şenliği’nde alkışla karşılanan kısa filmi İnsan Sesi – The Human Voice, ekim ayında İstanbul Film Şenliği’nde sinema sevler ile buluşacak. Tilda Swinton‘ın başrolünü üstlendiği film, 21 Ekim’de Cinemaximum City’s Nişantaşı ve Kadıköy Sineması’nda gösterilecek.

Pedro Almodóvar İmzalı The Human Voice, 21 Ekim’de Cinemaximum City’s Nişantaşı ve Kadıköy Sineması’nda!

Almodóvar’ın ilk İngilizce yapımı olma özelliğini taşıyan The Human Voice, Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyunundan adapte edildi.
Tek sahnelik bu oyuna hayranlığı öğrenilen Almodóvar, Women on the Verge of a Nervous Breakdown’ı da The Human Voice’tan esinlenerek yazmıştı.

Filmin İKSV tarafından paylaşılan tanıtım yazısını aşağıda tespit edebilirsiniz:

Pedro Almodovar’ın Venedik Film Şenliği’nde ilk defa izleyici karşısına çıkan 30 dakikalık kısa filmi, rejisörün her türlü alametifarikasını taşıyan minik bir mücevher: Tilda Swinton’ın tek başına çektiği film, Almodovar’a has parlak renkler, aşk acısıyla bezeli komedi ve istekle dolu.
Swinton, henüz böldüğü sevgilisiyle telefonda konuşuyor ve bir yandan evdeki eşyaları karıştırırken duygudan duyguya geçiş yapıyor. İnsan Sesi Almodovar beğenenler için şaheserler arasına ilave edilecek yeni bir film.

Kaynak: İKSV

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu