Kültür ve Sanat

Paul Greengrass ve Tom Hanks’i Yeniden Bir Araya Getiren News of the World Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

Daha önce Captain Phillips’te birlikte çalışan Paul Greengrass ve Tom Hanks’i yeniden bir araya getiren News of the World filminden ilk uzun soluklu fragman yayınlandı.

Bloody Sunday, The Bourne Supremacy, United 93 gibi beğeni kazanan filmlerle tanınan Paul Greengrass‘ı daha önce Captain Phillips filminde birlikte çalıştığı Tom Hanks ile yeniden bir araya getiren News of the World için tanıtım çalışmalarına hız veren Universal, heyecanla beklenen filmden ilk uzun soluklu fragmanı yayınladı.

News of the World, pandemi nedeniyle bir son dakika değişikliği yapılmadığı takdirde ABD’de 25 Aralık 2020’de vizyona girecek. Film için belirlenen vizyon tarihi de Universal’ın bu konuda umutlu olduğunu gösteriyor.

Paul Greengrass İmzalı News of the World, 25 Aralık’ta İzleyici Karşısına Çıkacak

Senaryosunu Lion ile Oscar adaylığı kazandıktan sonra 2018 yapımı Beautiful Boy’la da övgü toplayan Luke Davies‘in kaleme aldığı film, Paulette Jiles‘in 2016 yılında yayımlanan tarihi kurgu romanından sinemaya uyarlanıyor.

Amerikan İç Savaşı’nın hemen sonrasında geçen film, kasaba kasaba dolaşıp okuma yazması olmayan insanlara haberleri okuyan Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd ile 10 yaşındaki bir kızın birlikte atıldığı macerayı konu alıyor. Oyuncu kadrosunda Hanks ve Zengel’e Elizabeth Marvel, Mare Winningham, Neil Sandilands gibi isimler eşlik ediyor.

Paul Greengrass ve Tom Hanks daha önce Captain Phillips filminde birlikte çalışmış ve her iki isim de bu filmle Altın Küre adaylığı kazanmıştı. 2013 yılında vizyona giren ve dünya çapında büyük başarı yakalayan Captain Phillips, altı dalda Oscar’a adaylığı da kazanmıştı. İkilinin yeni işbirliklerinde bu başarıyı tekrarlayıp tekrarlayamayacağını bekleyip göreceğiz.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu