Paul Greengrass ve Tom Hanks’i Yeniden Bir Araya Getiren News of the World Filminden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Takip Et:
Paul Greengrass ve Tom Hanks’i Yeniden Bir Araya Getiren News of the World Filminden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı
Paul Greengrass ve Tom Hanks’i Yeniden Bir Araya Getiren News of the World Filminden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Daha evvel Captain Phillips’te beraber çalışan Paul Greengrass ve Tom Hanks’i yine bir araya getiren News of the World filminden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Vizyon takvimini alt üst eden koronavirüs salgını, yalnızca yaz aylarında vizyona girmesi tasarlanan filmlerin değil, güz-kış aylarındaki filmlerin de ileri tarihleri ertelenmesine neden oldu. Bunun neticeyi olarak, bu sene mükâfat sezonunda isminden söz ettirmesi beklenen çoğu zaman film önümüzdeki seneye kaldı.
Daha evvel tasarlandığı gibi 2020’nin kış aylarında izleyici karşısına çıkacak bu filmlerden biri de Paul Greengrass imzalı News of the World olacak.

Bloody Sunday, The Bourne Supremacy, United 93 gibi alkış kazanan filmlerle tanınan Paul Greengrass’ı daha evvel Captain Phillips filminde beraber çalıştığı Tom Hanks ile yine bir araya getiren News of the World, pandemi sebebiyle bir yeni haber farklılığı yapılmadığı takdirde AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de 25 Aralık 2020’de vizyona girecek.
Yayınlanan tanıtım fragmanında da 25 Aralık tarihinin yer alması, en azından şu an için vizyon tarihinde bir farklılık yapılmadığını gösterdi.

Paul Greengrass İmzalı News of the World, 25 Aralık’ta İzleyici Karşısına Çıkacak

Senaryosunu Lion ile Oscar adaylığı kazandıktan sonra 2018 yapımı Beautiful Boy’la da methiye toplayan Luke Davies‘in kaleme aldığı film, Paulette Jiles‘in 2016 senesinde yayımlanan tarihi kurgu romanından sinemaya adapte ediliyor.

Amerikan İç Savaşı’nın hemen sonrasında geçen film, kasaba kasaba gezip okuma yazması olmayan insanlara haberleri okuyan Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd ile 10 yaşındaki bir kızın beraber atıldığı serüveni mevzu alıyor.
Oyuncu kadrosunda Hanks ve Zengel’e Elizabeth Marvel, Mare Winningham, Neil Sandilands gibi adlar eşlik ediyor.

Paul Greengrass ve Tom Hanks daha evvel Captain Phillips filminde beraber çalışmış ve her iki ad da bu filmle Altın Küre adaylığı kazanmıştı. 2013 senesinde vizyona giren ve dünya çapında büyük galibiyet yakalayan Captain Phillips, altı dalda Oscar’a adaylığı da kazanmıştı. İkilinin yeni işbirliklerinde bu zaferi yineleyip yineleyemeyeceğini bekleyip bakacağız.