Kültür ve Sanat

Patrice Leconte, Live-Action Tintin Filmi İçin Hazırlıklara Başladı

La fille sur le pont, Monsieur Hire, Ridicule filmleriyle tanınan akılda rejisör Patrice Leconte, hoşlanılan çizgiroman ivedisi Tintin’in live-action adapte etmesi için hazırlıklara başladı.


Dünyaca ünlü hoşlanılan çizgiroman ivedisi Tintin; Steven Spielberg‘ün üstlendiği, Steven Moffat, Edgar Wright ve Joe Cornish’ten oluşan takımın senaryosunu kaleme aldığı 2011 yapımı The Adventures of Tintin filmiyle sinemada kendisine yer tespit etmişti.
Gişede de iyi bir galibiyet elde edip Altın Küre mükâfatına layık bakılmış, Oscar’a da aday olmuştu.

The Adventures of Tintin’in, Peter Jackson’ın idaremeyi tasarladığı ancak senelerdir rastgele bir somut adımın atılmadığı devam filmini merakla beklerken; Tintin karakterinin serüvenleri yeni bir adapte etmeye mevzu oluyor.

La fille sur le pont, Monsieur Hire, Ridicule, L’homme du train, Le magasin des suicides filmleriyle tanınan akılda rejisör Patrice Leconte, Tintin’in live-action adapte etmesi için hazırlıklara başladı.

Patrice Leconte, Tintin’in Live Action Adapte Etmesinin Çekimlerine Gelecek Sene Başlamayı Tasarlıyor

Tintin

Patrice Leconte’un hakikat oyuncularla yaşama geçirmek istediği bu film, Tintin’in serüvenlerini mercek altına alan The Castafiore Emerald adlı hikâyeden sinemaya adapte edecek.
Çizgiromanın hakları mevzusunda bir mesele çıkmadığı takdirde filmin yaşama geçmesi istikametinde hiçbir bir mani kalmayacağını belirtmeden geçmeyelim.

Fransa merkezli web sitesi Figaro’nun haberine göre bu proje için çok coşkulu olduğu gözlemlenen Patrice Leconte, Bianca Castafiore ve Kaptan Haddock karakterini canlandıracak oyuncuları tespit etmiş ancak Tintin’e yaşam verecek oyuncu mevzusunda kesin bir sonuc varmamış.
Patrice Leconte’un adapte etmek istediği The Castafiore Emerald ise Tintin ve dostlarının bir opera şarkıcısına ait olan zümrütün nasıl çalındığını tespit etmeye çalışmasını mevzu ediniyor.

Kaynak: The Playlist

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu