Kültür ve Sanat

Park Chan-wook, Decision to Leave Filminin Çekimlerine Başlıyor

Güney Kore sinemasının en ehemmiyetli rejisörlerinden Park Chan-wook, dört sene aradan sonra Decision to Leave ile sinemaya geri dönüyor. Wei Tang ve Park Hye-şehir’in başrollerde yer aldığı filmin çekimlerine gelecek ay başlanacak.

İntikam trilojisi Sympathy for Mr. Vengeance, Oldboy ve Lady Vengeance filmlerinin rejisörü Park Chan-wook, Decision to Leave filminin çekimlerine başlıyor.
Daha evvel Chan-wook’un, yayın haklarını Amazon’un aldığı ve senaryosunu S. Craig Zahler’in yazdığı The Brigands of Rattlecreek filmi ile Costa-Gavras’ın 2005 yapımı The Ax filminin yine çevrimini idareyeceği haberleri duyurulmuş olsa da, görünen o ki rejisörün bir sonraki projesi Decision to Leave olacak.

Hakkında henüz pek fazla açıklama yapılmayan Decision to Leave filminin çekimleri bir sonraki ay başlanacak. Oyuncu kadrosu ile noktaya değinen film, Güney Kore’nin öne çıkan rejisörü Park Chan-wook’un dört sene aradan sonra sinemaya geri dönüşüne işaret ediyor.
Ang Lee’nin Lust, Caution filminde Wei Tang’ın rolü münazaralara yol açmıştı. Oldukça erotik içerik barındırdığı gerekçesi ile film Çin’de menedilmişti. Başroldeki değişik bir ad ise Parasite’ın rejisörü Bong Joon-ho’nun The Host ve Memories of Murder filmlerinde yer alan Park Hye-şehir olacak. Filmin yapım ve dağıtımını Moho Films ve CJ Entertainment üstleniyor.

Film, Park Hye-şehir’in canlandırdığı dedektif karakteri ile Wei Tang’in karakteri arasındaki ilişkiye odaklanacak.
Dedektifin şüphelendiği adlar arasında cinayete kurban gittiği düşünülen adamın eşi de bulunur. Bununla beraber dedektif, bayana karşı da romantik hisler beslemektedir.

Park Chan-wook filmin senaryosunu, daha evvel pek çok kere birlikte çalıştığı Jeong Seo-kyeong ile beraber kaleme aldı. Seo-kyeong, daha evvel 2006 yapımı I’m a Cyborg, but That’s OK, 2009 yapımı Thirst ve 2016 yapımı The Handmaiden filmlerinin senaryolarını Koreli rejisör ile beraber yazmıştı. 

Kaynak: Variety

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu