Kültür ve Sanat

Paribu ile Günün Filmi: Nomadland

Paribu ile Günün Filmi’nde 39. İstanbul Film Şenliği’nden günlük tekliflerimizi paylaşıyoruz. Bugünün filmi, daha şimdiden En İyi Film Oscarı’nın gözdesi olarak öne çıkan Nomadland.

Akılda oyuncu Frances McDormand‘ın başrolünde yer aldığı Nomadland, 39. İstanbul Film Şenliği’nin ekim ayı seçkisindeki en dikkat çekici film.
Dünya prömiyerini Toronto ve Venedik film şenliklerinde eş zamanlı olarak yapan film, evvel Venedik’te Altın Aslan‘ı kazandı, bir hafta sonra da 45. Toronto Film Şenliği’nde Ulusun Tercihi Mükâfatü’nün sahibi oldu. Hem Venedik’te hem de Toronto’da büyük mükâfatı kazanan ilk film olarak tarihe geçen Nomadland, elde ettiği bu zaferle mükâfat sezonunda ismini en sık dinleyeceğimiz filmlerden biri olduğunu gösterdi.

Film, 2018’de İstanbul Film Şenliği’nde Altın Lale için yarışan ve FIPRESCI Mükâfatü’nü kazanan The Rider ile isminden methiyeyle söz ettiren Chloé Zhao‘nun imzasını taşıyor.
İstanbul Film Şenliği’nin tema sponsoru olarak sinema tecrübesinin korunmasına katkıda bulunan Paribu‘yla alakalı merak edilen suallerin yanıtlarına ve yeni gelişmelere buradan erişebilirsiniz.

Nomadland 39.</p></div><div id=

İlgili Haberler

Başa dön tuşu