Kültür ve Sanat

Paribu ile Günün Filmi: Mickey and the Bear

Paribu ile Günün Filmi’nde 39. İstanbul Film Şenliği’nden günlük tekliflerimizi paylaşacağız. İlk günün filmi, başrol oyuncularının etkileyici performanslarıyla methiye toplayan Mickey and the Bear.

Annabelle Attanasio‘nun ilk uzun metrajlısı olan Mickey ve Ayı – Mickey and the Bear geçen sene dünya prömiyerini South by Southwest Film Şenliği’nde yaptıktan sonra gelen ilk yorumlar, Amerikan sinemasında yeni bir yıldızın doğuşuna tanık olabileceğimizi gösterdi.
İstanbul Film Şenliği Çevrimiçi Gösterimlerde!

Senaryosunu da Annabelle Attanasio’nun kaleme aldığı Mickey and the Bear, Montana’da ufak bir kasabada yaşayan genç bir bayan ile babasının acı tatlı hikâyesini anlatıyor. Hikâyenin merkezinde ise Camila Morrone’nin yaşam verdiği Mickey yer alıyor.
Film, Mickey’nin büyüme hikâyesi üzerinden “Hoşlandığınız birinden ne zaman vazgeçersiniz?” sualini soruyor.

Filmde Mickey’nin babasına Rubicon, Flight, The Grey gibi yapımlarda etkileyici performanslara imza atan James Badge Dale yaşam veriyor. Her ne kadar filme dair yorumlarda ön tasarıya çıkan ad Camila Morrone olsa da James Badge Dale da filmdeki performansıyla methiye toplamayı başardı. Mickey and the Bear’ın oyuncu kadrosunda bu iki ada Calvin Demba, Ben Rosenfield ve Rebecca Henderson eşlik ediyor.

Pandemi koşullarına karşın fiziki ve çevrimiçi gösterimlerle reelleşen 39.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu