Paribu ile Günün Filmi: Kaçan Kadın

Takip Et:
Paribu ile Günün Filmi: Kaçan Kadın
Paribu ile Günün Filmi: Kaçan Kadın

Paribu ile Günün Filmi’nde 39. İstanbul Film Şenliği’nden günlük tekliflerimizi paylaşıyoruz. Bugünün filmi, Berlin Film Şenliği’nde En İyi Rejisör mükâfatına layık bakılan, Hong Sang-soo imzalı Kaçan Kadın.

Dünya prömiyerini bu senenin başında 70. Berlin Film Şenliği’nde yapan Kaçan Kadın – The Woman Who Ran, yakın dönem Güney Kore sinemasının ehemmiyetli adlarından Hong Sang-soo‘nun imzasını taşıyor.
Kocasından ayrı kaldığı bu zamanı, kentin kıyılarında yaşayan arkadaşlarını bakmak için kullanan Gam-Hee, eşlerinden boşanan iki daha önceki dostuyla şuurlu olarak, uzun senelerdir fikir bir başka arkadaşıylaysa kazara karşılaşıp fikir. Bu üç bayanla yaptığı görüşmeler, uzaktan müthiş gidiyormuş gibi görünen bir evliliği sahip olan Gam-Hee’nin yüzeyin altında saklanan mutsuzluğunu, bağlılıklardan kurtulma hevesini açığa çıkarıyor.

Takımımızdan Murat Emir Eren, 70.
Kolay gibi görünen ancak küçücük ayrıntılarla derinleşen çerçeveleri, çağdaş yaşamın insanları hakikat bir sohbetten, rastgele bir sanat yapıtından alınabilecek tadın hakikiliğinden nasıl uzaklaştırdığına dair doneler de barındırıyor”.

Kaçan Kadın, Bugün 17:00’de Cinemaxium City’s Salon 7’de!

70.
İstanbul Film Şenliği’nin tema sponsoru olarak sinema tecrübesinin korunmasına katkıda bulunan Paribu‘yla alakalı merak edilen suallerin yanıtlarına ve yeni gelişmelere buradan erişebilirsiniz.

.