Papağana eziyet eden Murat Özdemir ruh ve sinir hastanesine yatırılacak!

Önce akıl hastanesinde tedavi edilecek, sonra da para cezası uygulanacak...

TV8’de yayınlanan ‘MasterChef’ programında şöhret olan ancak garip davranışları nedeniyle yarışmadan diskalifiye olan Murat Özdemir’in papağana eziyet ettiği görüntüler büyük tepki görmüştü.

Murat Özdemir 21 gün Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yatacak. Özdemir’e ayrıca 5 bin 254 lira para cezası uygulandı.

NELER YAŞANMIŞTI?
Polis ekipleri, beslediği papağana işkence yapıp, o iğrenç görüntüleri sosyal medyada paylaşan Murat Özdemir’i evinde gözaltına alarak karakola götürdü.

Hayvanseverliğiyle tanınan köşe yazarı ve şarkıcı Ömür Gedik, papağana işkence yapan Murat Özdemir’le ilgili, “Muayenesinin ardından tekrar karakola getirilmiş. Hasta ruhlu bir adam. Tedavi ettirilmeli ve bence dışarı bırakılmamalı. Kararı savcılık verecek” dedi. 

Ömür Gedik işkence gören papağanla ilgili ise, “Papağanı gördüm ama yaşadıkları yüzünden hala çok korkuyor. Veterinerin teşhisini bekliyoruz. Biz dernek olarak ona sahip çıkmak için başvurduk” şeklinde konuştu. 

Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci, Murat Özdemir’in bir papağana işkence yapmasına çok sert tepki gösterdi. 
Ciğerci, “Bu tip insanlar televizyona çıkarılmamalı. Yelevizyona çıkarılan herkes muayeneden geçmeli. Bu adam da acilen tedavi görmeli. Normal değil ki, ne yapsa yeri bu adamın. O neydi ya! Adam hasta dövsen dövemezsin eşinden papağanı alsan o seni döver!” şeklinde konuştu.