Paddy Considine, Game of Thrones Spin-off’u House of the Dragon’da Rol Alacak

Takip Et:
Paddy Considine, Game of Thrones Spin-off’u House of the Dragon’da Rol Alacak
Paddy Considine, Game of Thrones Spin-off’u House of the Dragon’da Rol Alacak

HBO’dan ilk sezon onayı alan Game of Thrones spin-off‘u House of the Dragon’ın oyuncu kadrosuna katılan ilk ad Paddy Considine oldu. Considine, dizinin ana karakterlerinden Kral Viserys Targaryen’a yaşam verecek.

Henüz Game of Thrones bitmeden evvel George R.R. Martin‘in yarattığı bu mucizevi âlemde geçen spin-off dizileri için hazırlıklara başlayan HBO, geçen yılın ekim ayında House of the Dragon ismini taşıyan spin-off dizisine resmi onayı vermiş ve dizinin ilk sezonu için yeşil ışık yakmıştı.
Condal‘ın George R.R. Martin ile beraber hazırladığı House of the Dragon’un, Game of Thrones’ta anlatılan vakaların 300 sene evvelinde geçeceği ve Targaryen ailesine odaklanacağı açıklanmıştı.

Her ne kadar final sezonuyla hayal kırıklığı yaratmış olsa da senelerce televizyon ekranlarındaki en fazla izlenen dizilerden biri olmasıyla ismini televizyon tarihinin en galibiyetli dizileri arasına yazdıran Game of Thrones ile aynı cihanda geçecek olmasıyla merak uyandıran House of the Dragon için hazırlıkların sürat kazanmasıyla beraber, oyuncu kadrosunda yer alacak ilk ad da belirli oldu.

Dead Man’s Shoes, In America, Hot Fuzz gibi yapımlarla tanınan, son günlerde HBO dizileri The Outsider ve The Third Day’de izleyici karşısına çıkan Paddy Considine, merakla beklenen dizinin başrolünde yer alacak.

Paddy Considine, House of the Dragon Dizisinde Kral Visery Targaryen’a Hayat Verecek

House of the Dragon, George R.R.
Aegon Targaryen’in Yedi Kraliyet’ı fethiyle başlayan Fire & Blood, Aegon’u takip eden nesiller süresince Targaryenler’in hikâyesini anlatıyor. Targaryanler’in Demir Taht’ı gözetmek için verdiği çabalar ve kendi aralarında savaşa girmeleriyle başlayan Ejderhaların Dansı kitapta işlenen vakalar arasında yer alıyor.

Targaryen ailesini tahribin eşiğine getiren iç savaşın da dizide ehemmiyetli bir yere sahip olacağı söyleniyordu.
Çünkü Viserys, Targaryen ailesi içinde çıkan bu iç savaşın ehemmiyetli bir parçası.

Harrenhal’da tertip edilen Büyük Konsey’de, Yaşlı Kral olarak öğrenilen Jaehaerys Targaryen’ın yerine geçmesi için Westeros lordları tarafından seçilen Viserys Targaryen, yalnızca dedesinin mirasını gözetmek isteyen sıcak kanlı, zarif ve içten bir adam olarak belirleniyor. Ancak mevzubahisi Westeros olunca, iyi bir adam iyi bir kral olmak için yeterli olmuyor.

Game of Thrones’un Battle of the Bastards ve Hardhome gibi methiye toplayan kısımlarını idareyen Miguel Sapochnik de Condal ile beraber dizi mesulü showrunner olacak.