Ozonlandırılmış Hindistan cevizi yağı ile bembeyaz ciltler!

Balasu Dündaralp, ozonlandırılmış hindistan cevizi yağından üretilen temiz kozmetik ürünü "Cocoday's" ile dünyada bir ilki gerçekleştirdi...

Takip Et:

Temiz kozmetik üreticisi Balasu Dündaralp dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Cocoday’s ozonlabs.com üzerinden satışa çıkarıldı.

Kanserojen koruyucuların zararlarına dikkat çeken girişimci, Almanya ile ortak geliştirdiği ve ilk kez Türkiye’de piyasaya sunulan ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı ile kozmetik sektörünün gururu oldu.

Dündaralp, Milli üretimlerin güçlendiği son dönemde Türk girişimci hindistan cevizi yağını ozonlayarak özel bir nemlendirici geliştirdi. Ürettiği 9. cilt bakım ürününde Avrupa’ya da gönderilen ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı cilde parlaklık sağlamak, cildin nemini korumak ve cildin ısıya karşı sakinleştirilmesi için kullanılıyor. Temiz kozmetik üreticisi Balasu Dündaralp yurtdışında bir çok kozmetik firmasına geliştirdiği özel içerikler ve Türkiye’de kanserojen maddelerin kozmetik içeriklerden arındırılması ile ilgili çalışmalara imza atıyor.

Son dönemde kozmetiklerdeki kimyasal maddelerin uzun vadede insan ve çevre sağlığı üzerinde araştırmalar yapılmış ve bir çok etken madde tartışmaya açılmıştı.

Cilt en büyük organımız ve kullandığımız ürünlerdeki kimyasallar vücudumuz tarafından emiliyor, dolaşıma katılıyor. Balasu Dünderalp, bu prensiple doğal ve cilde yararlı temiz kozmetik ürünler ile tüketiciyi buluşturabilmek adına çıktığımız bu yolda ozon yağından sonra sektöre bir ilk getirerek ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı üretmeyi başardı. Makyaj altında kullanılabilen, cildin nemlendirilmesi ve içeriğindeki hindistan cevizi yağının UV ye karşı kendi korumasının olması cilt lekeleri ve cildin su kaybının önüne geçilebilmesi için üretildi. Ürün araştırma ve geliştirme için 6 yıldır Türk ve Almanlardan oluşan bilim insanları ile ozonlandırılmış hindistan cevizi yağı, ozon yağı üzerinden geliştirilen yeni nesil bir nemlendirici olma özelliğini taşıyor.

Dünderalp, Cocoday’s ile ilgili şunları söyledi; “Anne sütündeki lauric asit ve ozonun koruyucu özelliğinden esinlendik. Bu iki ozelliğin birleşmesi için ozonlandırılmıl hindistan cevizi üretmek iyi bir fikirdi. İcerisinde kanser yapıcı paraben ve deniz, nehir, insan biotasina karışması problem olan titanyum dioksit ve çinko gibi kimyasallar barındırmıyor. Bildiğiniz gibi temiz kozmetik dünyada gündemde ve kullandığınız cilt bakım ürünleri ne kadar kimyasalsa o kadar geleceğe yönelik problem. Cildi nemlendirip korurken doğanın gücünden faydalanabiliriz. Bu anlamda anne sütü icindeki lauric asit ve UV koruması bulunan ozon bize dogal bir nemlendirici ve ciltte parlaklığı sağlayan temiz kozmetik ürünü geliştirmede yol gosterdi. Bir Türk girişimci olarak Cocodays Ozonlandırılmış Hindistan cevizi geliştirmekten dolayı gurur duyuyorum.”

Tüm bu özellikleri içinde barındıran “Cocoday’s” ürününü ozonlabs.com sitesinden satın alabilirsiniz.