Özgür Dünya sinemaseverlerle buluşuyor!

Özgür Dünya filmi 22 Mart Cuma günü sinemaseverler ile buluşmak için gün sayıyor...

Özgür Dünya-filmi

Şevkİ Es’in ilk sinema filmi olan Özgür Dünya, 22 Mart Cuma günü sinema salonlarına konuk olacak. Daha önce “Kocamın Ailesi”, “Tozkoparan”, “Baba Candır”, “Ulan İstanbul” ve “Kış Güneşi” gibi televizyon dizilerin yönetmenliğini yapan Şevki Es, ilk kez bir sinema filminin yönetmenlik koltuğunda oturuyor. Faruk Aksoy’un yapımcılığını üstlendiği Özgür Dünya filminin yapımını ise AY Yapım ve MED Yapım üstleniyor. CJE Turkey tarafından dağıtımcılığı üstlenne Özgür Dünya filmi ülkemizde hemen hemen tüm sinema salonlarında kendisine yer bulacak.

Murat Serezgil’in başrol olarak oynadığı Özgür Dünya filmi, oyuncu kadrosunda Hayal Köseoğlu, İdris Nebi Taşkan, Rabia Soytürk, Gürbey İleri, Sami Aksu ve Martin Nadin gibi genç ve dinamik isimlere rol vermiş durumda. Geçtiğimiz aylarda MED yapım tarafından paylaşılan filmin fragmanı Youtube’da 1,5 milyon kişi tarafından izlenmiş durumda.

Özgür Dünya filminin konusu ise Aslı adındaki genç bir kadının yaşadığı ülkenin tenolojisinin gelişmesinde büyük bir paya sahiptir. Ortaya yapak zeka ile oynana bir oyun ortaya çıkar. Aslı adındaki olağanüstü yeteneklere sahip olan genç kadın kendisini oyunun içerisine dahil eder. Aslı’nın oyunda dünyayı kurtarmaktan başka çaresi yoktur. Ailesi, arkadaşları ve tüm dünyanın geleceği Aslı’ya bağlıdır. Aslı önce gerçek yaşamındaki kişisel problemleri çözmeli ve kadın olduğu için ön yargısını yıkıp herkes için savaşmalıdır. Filmin türü bilim kurgu ve macera olarak belirlemiş olsa da aksiyon dolu olacağı kaçınılmaz.