Özgün Aydın hakkında 19 yıl 6 ay hapis cezası istendi!

Geçtiğimiz aylarda bir kavgaya karışan ünlü oyuncu Özgün Aydın'ın, olay yerine gelen polislere hakarette bulunup darp uyguladığı öne sürülmüştü...

Takip Et:
Özgür-Aydin-hapis

Konuyla ilgili olarak Özgün Aydın hakkında ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘göreve müdahale suçlarından 19 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyeti Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre; Özgür Aydın’ın 11 Ocak 2019 tarihinde Kadıköy’de bir kavgaya karıştığı, olay yerine gelen polis memurlarının görevlerini yapmaya engel olduğu ve hakarette bulunduğu belirtiliyor.

POLİSE YUMRUK VE TEKME ATMIŞ!

Polislerce üzerinin aranmasına ve kelepçe takılmasına izin vermeyen Özgür Aydın’ın polislere, “Sen kimsin lan! Bana kelepçe takamazsın” dediği ve polis memuru T.Ö. ‘ye yumruk attığı, elindeki telefonu düşüren memurun telefonunu almak için eğildiğinde ise yüzüne tekme attığı belirtildi.

Olay yerinde bulunan diğer polis memurlarına da hakaret ettiği iddia edilen Özür Aydın hakkında, 3 kez ‘Kamu görevlilerine karşı alenen hakaret’, 2 kez ‘Kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme’, 2 kez ‘Kamu görevlisine tehdit’ suçlarından olmak üzere toplam 5 yıl 5 aydan 19 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

İddianamenin gönderdiği İstanbul Anadolu 56. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.