Kültür ve Sanat

Özge Özberk’ten Cem Yılmaz’a övgü dolu sözler!

Hülya Koçyiğit konuğunu anons ederken “Bugün sinemaya, dizilere, tiyatroya çok yakışan enerjisiyle, oyunculuğuyla, gülen gözleriyle fark yaratan, güzel oyuncu sevgili Özge Özberk konuğum” ifadelerini kullandı.

Çocukluğunda çok çekingen olduğunu belirten Özge Özberk kapalı bir çocukluk geçirdiğini, sitede büyüdüğünü ve dışarı dünyayla hiç ilgilerinin, bağının olmadığını, sitede 25- 30 çocuk olup, kimseye ihtiyaç duymayarak, büyük bir aile gibi büyüdüklerini ve üniversiteyi kazanınca Beyazıt’a gittiğini ve o anların kendisi için büyük bir kabus olduğunu belirtti. Özberk o yılları şöyle anlattı “Başka bir dünya gibiydi, dışarıya açılmak çok kolay olmadı benim için, minibüste bile para uzatırken çekinir kendim ulaştırmaya çalışırdım. Bu ailemizin bizi bir site içinde büyütmesinden dolayı diye düşünüyorum.”


“İLK İŞİM KEMAL SUNAL’LAYDI”

Oyunculuğa geçiş hikayesini de Film Gibi Hayatlar programında seyircilerle paylaşan Özge Özberk, babasının arkadaşının ajansına abisi Özgür Özberk ile birlikte kaydolduğunu ve küçük küçük işlere gittiklerini ilk profesyonel işinin ise rahmetli Kemal Sunal’la ‘Şaban Askerde’ dizisinde birlikte olduğunu anlatırken o günlerden bahsetti. Özge Özberk’in İlk tanındığı ‘Bizimkiler’ dizisiyle devam eden sohbet Özberk’in “Girdiğim an büyülendim adeta” dediği BKM günleriyle devam etti.

“ÇAĞAN’IN ADINI DUYUNCA YÜZÜMDE GÜLLER AÇAR”

Ünlü yönetmen Çağan Irmak’la yolları ilk kez Çemberimde Gül Oya dizisinde kesişen Özge Özberk “Ne zaman adını duysam yüzümde güller açar çok seviyorum Çağan’ı” dedi ve o anları devam etti “Ankara’da turnedeydim dizi için teklif geldi, gelemem dedim deneme çekimine, ‘Senaryoyu okuyun’ dediler ikinci sayfasında tamam geliyorum dedim.” Babam ve Oğlum filmi için ise Özberk “Daha senaryoyu okurken ağlamaya başlamıştım” derken, filmin galasında yakın arkadaşının filmin ortasında “Mahvettin beni” diyerek gözyaşlarıyla bağırdığı anı unutamadığını ve bu filmin etkisinin hiçbir zaman geçmeyeceğini her defasında aynı etkiyi yaratacağını belirtti.  Özge Özberk’in oynadığı diziler ve sinema filmleriyle devam eden sohbette Özberk, kariyer yolculuğunda canlandırdığı karakterlerle ilgili anılarını programda paylaştı.

“10 YILDA BİR CEKU OLUYORUM”

Cem Yılmaz’la BKM yıllarında başlayan dostluklarından bahseden Özge Özberk Gora filmiyle ilgili binlerce kişi arasından Ceku karakterinin arandığını, sonlara doğru ise kendisine teklif geldiğini belirtirken “Çok sevdim Ceku balımı, naif, prenses, çok keyifli bir karakterdi. Böyle bir ekibin içinde yer almaktan dolayı çok mutlu oldum. Sonrasında devamı da geldi çok kıymetlidir benim için, Cem ise sinemamız için büyük değer, hep hikayesi olan filmleri yapıyor” dedi.

“TİYATRO, OYUNCULARIN OYUNCULUKLARINI TEMİZE ÇEKTİĞİ YER”

Tiyatro ile devam eden sohbette şu an oynadığı ‘Açık Aile’ oyunundan bahseden Özge Özberk, aldığı ödüllerden dolayı da çok mutlu olduğunu belirtti. Hülya Koçyiğit’te mutlaka izlemeye geleceğini söyledi.  Tiyatro sahnesi için “Oyuncuların oyunculuklarını temize çektiği yer” diyen Özge Özberk “Dizilerde oynuyoruz ve dizilerdeki çalışma şartlarını ve oyunculukları hepimiz aşağı yukarı biliyoruz, kaset yetiştirme, vakit darlığı sıkıntı oluyor, oyunculuk yapıyoruz ama yeteri kadar tatmin etmiyor. Oyunculuk dediğinizi hakkını vererek yapmanız gerekiyor. Tabii dizilere teşekkür de etmek istiyorum, kuşkusuz oyuncuya bir popülerlik katıyor ve yakın zaman da birçok dizi oyuncusunu da sahnede görüyoruz, seyirci sayısında artışa da katkısı olduğu yadsınamaz. Mesela ‘Açık Aile’  oyununda beni izleyenler beni daha çok drama oyuncusu olarak gördükleri için komedide ve de oradan oraya atlarken görünce şaşırıyorlar.”

Hülya Koçyiğit’in sunumuyla Özge Özberk’in konuk olduğu “Film Gibi Hayatlar” çok özel yeni bölümüyle 22 Mart Pazar günü saat 12:00’de TRT2’de.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu