Yaşam

Oyuncu Ufuk Bayraktar’a hapis cezası

Yıllar önce ATV’de yayınlanan ‘Ezel’ dizisiyle şöhreti yakalayan oyuncu Ufuk Bayraktar, Cihangir’deki bir eğlence mekanında çıkan tartışma sonrasında karıştığı olayların ardından hapis cezasına çarptırıldı.

Ufuk Bayraktar, Cihangir’deki bir eğlence mekânında çıkan tartışma sonrası bir kadının kafasına alkol şişesi fırlatmıştı…

Sabah’ın haberine göre; Ufuk Bayraktar, geçtiğimiz yıllarda arkadaşlarıyla eğlenmek için gittiği bir mekanda, karşı masasında eğlenen başka bir grupla yaşadığı arbede sonrası karakolluk olmuştu.


Ünlü oyuncu, bir kadının kafasına alkol şişesi fırlatmış başka bir gence ise, palayla saldırdığı belirtilmişti. Genç kadın, Ufuk Bayraktar’ın kafasında şişenin patlatması sonrası yaralanırken diğer genç de aldığı pala darbesi ile kendisinden geçmişti.

Darp raporu alarak ünlü oyuncudan şikayetçi olan gençlerin ihbarı sonrası, Bayraktar hakkında ”Yaralama, Hakaret, Silahla Tehdit” suçlarından dava açıldı.

4 YIL 2 AY HAPİS CEZASI

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ünlü oyuncu Ufuk Bayraktar, bugün hakim karşısına çıktı. Savunmasında, kendisine yöneltilen suçlamaları reddeden oyuncu, “Ben kimseye vurmadım. Masaya beni kendileri davet ettiler. Kavga çıktığı sırada arkadaşımla olay yerinden uzaklaştığım esnada kendileri bana alkol şişelerini fırlattı. Ben bana isabet eden bir şişeyi, boş bir masaya doğru attım. Kimseye kasıtlı olarak zarar vermedim. Yaralanan arkadaşlar adına çok üzgünüm” ifadelerini kullanarak suçsuz olduğunu söyledi.

Masada eğlendiği gruptaki kişilerin kendisini ‘Seni öldüreceğim’ diyerek tehdit ettiğini söyleyen Bayraktar, masadaki herkesin çok alkollü olduğunu belirtti.

Yapılan yargılama sonucu mahkeme Ufuk Bayraktar’ı, iki genci darp ederek tehditler savurduğu gerekçesiyle, Kasten yaralama suçundan 2 yıl 9 ay 10 gün , Silahla tehdit suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu