Yaşam

Önder Saday: Barış Arduç bu sporu yapıyor!

Muay Thai Türkiye ve Avrupa Şampiyonu, aynı zamanda açmış olduğu spor salonunda her yaştan kişiye ve özellikle çocuklara dövüş sporu dersleri veren Önder Saday, günümüz oyuncularının dövüş teknikleri hakkında eleştirilerde bulundu.


Düzgün fiziği ve oynadığı dizilerdeki performansıyla genç kızların sevgilisi Kerem Bursin’in çekmiş olduğu dövüş sahnelerinde eksikler olduğunu, oyuncuların çoğunun bu hatayı yaparak bacaklarını kullanmadan sadece boks sporuyla ilgilendiğini ama işin sırrının bacakların kombinasyonu ile yapılan sporlarda olduğunu, bunu başaran oyuncuların bir adım ileriye kendilerini taşıyacaklarını belirtti. Barış Arduç’un performansı hakkında ise, “O, bu sporu yapıyor” diyerek tam not aldığını belirtti.

Özellikle yakın dövüş sahnelerinde ve yerde geçen dövüşlerdeki performansının iyi olduğunu söyleyen Muay Thai Türkiye Şampiyonu Önder Saday, sunucu Burcu Esmersoy’un sorulması üzerine, Esmersoy’un idmanlarını sosyal medya üzerinden izlediğini, tekniğinin iyi olduğunu ve kendisinin başarılı olduğunun altını çizdi.

Önder Saday kimdir?
1988 İstanbul doğumlu olan Önder Saday, 2017 yılında Tayland’da Muay Thai sporunda hocalık yapmak için eğitim aldı. Tayland’da katılmış olduğu müsabakalarda büyük başarılar elde etti.

2018 yılında Halis Avşar ile beraber çalışıp aynı yıl İstanbul şampiyonu oldu ve düzenlenen Türkiye şampiyonasında 1. olarak ülkemizi Belarus’ta düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda temsil etti.

Katıldığı Avrupa Muay Thai Şampiyonasında 5 maçın 5’ini kazanarak Türk Bayrağını göndere çekti.

Şimdilerde ise, edindiği bilgi ve tecrübeyi açmış olduğu spor salonunda 6 yaş ve üzeri tüm spor severlere aktararak ülkemize iyi sporcular yetiştirmekte.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu