Kültür ve Sanat

Olayların filmi New York in New York vizyona girdi!

Olayların filmi dememizde herhangi bir sakınca yok. Evet gerçekten olayların filmi. Berlin in Berlin filminin devam serisi olarak çekilen New York in New York filmi bugün vizyona girdi. Film setinde yaşanan bir çok talihsiz olayların ardından karşılıklı atışmalar ve açılan davalar ile film daha vizyona girmeden çok konuşulmuştu.

Filmin yönetmenlik koltuğunda bir çok filmi birlikte yöneten Muammer Koçak ve Serdar Gözelekli oturuyor. Bu ikili daha önce “Durak” ve “Muna” filmlerini birlikte yönetirken vizyona girmeye hazırlanan bir kaç filmi daha birlikte yönettiler. Film oyuncu kadrosunda ise ünlü sanatçı Sinan Çetin’in oğlu Rafael Cemo Çetin, Mine Kılıç, Ayla Algan, Ahmet Yıldırım, Ahmet Utlu, Sinan Sicimoğlu, Gökçe Ay Yıldız gibi tecrübeli isimler yer alıyor.

Gerilim ve Dram türündeki film 22 Şubat 2019 (Bugün) itibari ile sinema salonlarındaki yerini almış durumda. Ülkemizde hemen hemen tüm sinema salonların da gösterime giren film henüz IMDB oylamasına sahip değil. 1.5 saat uzunluğundaki film dinamik kadrosuyla bir önceki Berlin in Berlin filminin istatistiklerini alt üst etmeye hazırlanıyor.

New York in New York filminde ise beklenmedik bir şekilde kaza geçiren ve birbirini tanımayan 3 işçinin hayat hikayesini ele alıyor. Bir noktada bu üç işçinin yolları kesişmekte. Dylan adındaki bir fotoğraflı talihsiz bir şekilde kazaya sebebiyet vererek bir işçinin ölümüne sebep olur ve büyük vicdan azabı çeker. Daha fazla dayanamayarak işçi hakkında bilgi topladıktan sonra ölen adamın Dilber adındaki eşine ulaşmaya çalışır. Dylan’ın amacı Dilber’i bulup kendisinden özür dilemektir. Dylan, Dilber’i bulur fakat konuşmak için bir türlü cesaret edemez. En uygun zamanı kollayıp Dilber’i takip eden fotoğrafçı olayların bir anda tersine dönmesiyle içinden çıkılmaz bir olayın içerisine dahil olur. Ölen işçinin Mürtüz adındaki abisi kardeşinin ölümüne sebep veren fotoğrafçı Dylan’ın peşine düşer. Büyük bir kovalamacı sonucunda Dylan bir anda kendisini öldürmek isteyen düşmanının evinde bulur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu