OKAN’IN BEYAZ’DAN EKSİĞİ!.. KİRAZ MEVSİMİ OLDU KAVAK YELLERİ!..

CANSIZKUS ANALİZ- Neden Beyaz'ın 'Aile Çocuğu' sempatisi Okan Bayülgen'de yok? İnsanların gözünde neden Beyaz hala ailemizin çocuğu da Okan Bayülgen dış kapının dış mandalı modunda?

"TELEFONU İNSANLARIN SURATINA KAPATAN ADAM!"

Okan Bayülgen denilince insanın zihninde oluşan ilk şey "Telefonu insanların suratına kapatan adam!" geliyor. Geçmişte yapılan bu 'hata'lar insanların zihninde o kadar yer edindi ki ünlü şovmenin adı ortam içinde ne zaman anılsa bu etken hep gözler önüne seriliyor!

Birçok insan eminim ki unutmuştur bu mevzuları çünkü gündem o kadar hızlı ki her şeyin akılda kalması zor oluyor tabii. Ama bazı basit ama kalıcı olaylar öyle bir yer ediniyor ki insanların zihninde… İşte ömür boyu önlerine engel olabiliyor Okan Bayülgen'de olduğu gibi!..

NEDEN OKAN BAYÜLGEN DEĞİL DE BEYAZ?

Evet Beyaz Show bir Cuma günü klasiği oldu denilebilir! Sezon finali yaptıktan sonraki hafta bir eksiklik oluyor sanki. Bu durum ünlü biri için elde edilen müthiş bir şey. Bunu nasıl mı kazandı? "Evinizin çocuğuyum" imgesiyle!..

Bu pozitif düşünceyi Beyaz öyle bir kazıdı ki zihinlere (Okan Bayülgen'in yapamadığı durum) seneler geçse de unutulacak gibi değil! Eh bu etkenlerde izlenmelere yansıyor! Dünün ratinglerinde olduğu gibi! Okan Bayülgen'in Dada Dandinista adlı programı TOTAL'de 37. olup sadece 6 share alarak kanalının yüzünü bir hayli düşürdü! (Dünün rating sonuçlarını görmek için tıklayın!..)

 

Okan Bayülgen'in programı kötü mü? Hayır. Konuk seçimi mi yanlış? Bence hayır. Peki Bayülgen neden Beyaz'la yarışamaz hale geldi? (Ki seneye vurursak Okan Bayülgen daha tecribeli olmasına rağmen) İnsanların zihninde yer edinen bir kelime bir davranış ya da bir durum senelerce insanı zirveye de taşıyabiliyor dibi de boylatabiliyor! Yok yok ağır olmadı ama durum bu yapacak bir şey yok…

KARADAYI NEDEN ZİRVEYE HASRET KALDI? GÜZEL KÖYLÜ'YÜ ZİRVEDEN İNDİREBİLENE AŞK OLSUN! YA KOCAMIN AİLESİNE NE DEMELİ?

Kiraz Mevsimi… Kocamın Ailesi… Güzel Köylü… Karadayı… Hepsinin geniş bir hayran kitlesi olduğu şüphesiz. Aralarında inişte olan, yerinde sayan ve yükselmek için hata kollayan yapımlar mevcut.

"MÜKEMMELLİYETÇİ ZİHİNLER!.."

Karadayı… Tam bir Kenan İmirzalıoğlu ve Çetin Tekindor klasiğidir benim için! Bergüzar Korel de var tabi… Bu yapımı tartışmak aslında saçma gelebilir! 2.lik başarısız bir sonuç mu? Hayır! Ama bence Karadayı için başarısız bir durum söz konusu! Çünkü gerçekten tam bir mükemmelliyetçi zihinlerin elinden çıkma bir iş!

 

Neden mi zirveye yükselemiyor? Nedeni çok ama inanın şu anda bunları söylemek içimden gelmiyor bu dizi için! Düşünün ki 'eleştirmeye kıyılamayan' bir yapım haline gelmiş… Tabii düşüş devam ederse gündemimin ilk sıralarında yer alacağından emin olabilirsiniz….

GÖRÜNEN KÖY…

Gelelim Güzel Köylü'ye… Poyraz Karayel'le müthiş bir kapışma içerisinde! Tabii Diriliş Ertuğrul da var! Yani işler çok karışık! Ama Güzel Köylü'nin hiç bir ivme kaybetmediği kanaatindeyim. Gizem Karaca faktörü mü yoksa seneryonun sığ olmayışı mı? Yanıtı göreceli olabilir ama şu bir gerçek ki bu dizi kolay kolay zirve yarışını bırakmayacak!..

Kocamın Ailesi'ne ne demeli? Yılların eskitemediği Kurtlar Vadisi'yle kıyasıya yarışan bir yapım! Hatta AB grubunda 4 share'lık bir fark attığı da aşikar! Bunun nedeni Kurtlar Vadisi'nden insanların sıkılması mı? Yoksa Kocamın Ailesi'nin iyi bir proje olması mı? Bence 2. seçenek daha mantıklı! Görünen köy kılavuz istemiyor…

KİRAZ MEVSİMİ OLDU KAVAK YELLERİ!..

Başlangıçta harika akıyordu seneryo… Jestler mimikler süperdi… O konuşma tarzı ve çiftler arasındaki dialoglar yeri geliyor güldürüp yeri geliyor hüzünlendiriyordu yalan yok! Ee değişen ne? Kavak Yelleri sendromu! Seneryo durur, film uzatılmak istenir! Ee ne yapacaz? Kim kime dum duma taktiğini uygulayalım!..

Mete Öykü'ye, Öykü Ayaz'a Metin'den ayrılan Şeyma bir ona bır buna… Kavak Yelleri'ni izliyor gibi insanlar artık! Nereye kadar bu böyle gidecek? Neden bu yol tercih edildi? Bunu oturup düşünmeleri şart!.. Ratinglerde (şimdilik) ciddi oranda düşüş olmamasına rağmen (TOTAL'de 1. ama AB'de sadece 6. olabildi) önümüzdeki haftalarda şayet bu manteliteyle devam edilirse ciddi oranda izlenmelerin düşeceği kaçınılmaz bir gerçek!..

Neden sadece dizilerden bahsediliyor? 'Müziğe de el atan yok mu?' diyenler… Merak etmeyin ona da sıra gelecek… Az kaldı…

(Serkan Güzel)

serkan_guzel@hotmail.com