Ok atma talimi… Leyla Lydia Tuğutlu, Uyanış Büyük Selçuklu için sıkı çalışıyor

Takip Et:
Ok atma talimi… Leyla Lydia Tuğutlu, Uyanış Büyük Selçuklu için sıkı çalışıyor
Ok atma talimi… Leyla Lydia Tuğutlu, Uyanış Büyük Selçuklu için sıkı çalışıyor

Magazinn /Ayrıntı – TRT1 ekranlarında aylardır hazırlıkları süren dönem dizisi Uyanış Büyük Selçuklu, geçtiğimiz hafta ilk kısmıyla ekranlara gelmişti. Pazartesi günleri yayınlanan dizinin ilk kısmı, büyük alaka çekti. Oyuncuların dönem kostümleri içindeki yeni rolleri merakla takip ediliyor.

Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hatice Şendil, Sevda Erginci gibi adların rol aldığı dizi için oyuncular uzun vakit ok atma, kılıç kullanma, ata binme gibi bir ekip dersler aldılar.
Oyuncu, dizi başladıktan sonra da çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz tv8’in Kızım dizisinde beraber rol alan Leyla Lydia Tuğutlu ve Buğra Gülsoy, yeniden aynı dizide buluştular. Bu da Uyanış Büyük Selçuklu’nun bir başka esrarengiz tarafıydı. Tuğutlu, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde asil bir soydan gelen bir Türkmen kızını oynuyor.

Elçin Hatun rolüyle izleyenlerin karşısına çıkan oyuncu, kilit bir rolde.
Epilepsiye giren Elçin Hatun, Melikşah’ın aleyhine çalışacak.

Gerçeğinde onunla alakalı çok fazla bilgi yok. Ancak tarihi kaynaklarda yer alan bilgilere göre, babası Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ı öldürüp abiyi Kılıç Arslan’ı rehin yakaladığından Melikşah’a karşı kin güden bir birey. Elçin Hatun, İntikam alma arzusu ile bazı teşebbüslerde bulunacak.

Tuğutlu, dizinin kamera ardında ok atma alıştırmaları yaparken çekilen bir resmini instagram sayfasından paylaştı.
İşte o paylaşım:

🏹

.