Öğretmen dizisinin akıbeti soru işaretleri ile dolu!

Takip Et:
Öğretmen dizisinin akıbeti soru işaretleri ile dolu!
Öğretmen dizisinin akıbeti soru işaretleri ile dolu!

Magazinn / Ayrıntı – İlker Kaleli ve Ceren Moray’ı başrolde buluşturan Öğretmen dizisinde; Afra Saraçoğlu, Serkan Besbelli, Serhat Kılıç ve Şerif Erol gibi ehemmiyetli adlar da bulunuyor. Fox TV’nin dizisi pandemi evvelinde ilk 4 kısmıyla ekrana geldi ve büyük de alaka baktı.

Orijinaline uygun bir biçimde ilerleyen dizinin 36 kısım süreceğine yönelik Medyapım tarafından yapılan bir bülten vardı. Başka Bir Deyişle dizi Mayıs 2021’de 36. kısmıyla beraber veda edecek.
Çünkü Fox TV’nin haftanın 7 günü için de bir dizisi var ve şimdilik Öğretmen için açık bir pozisyon yok.

Peki dizi orijinal öyküsüne uygun gidiyor ise nasıl 36 kısım sürecek? Şayet orijinal diziye sadık kalınır ise 5 kısım sonra Öğretmen dizisinin final yapması gerekecek.

Milliyet Sokak yazarlarından Sina Koloğlu da bu kafa karmaşıklığını köşe yazısında dillendirdi?

İşte Koloğlu’nun yazısı:

“Öğretmen’in yeni kısım fragmanı yayınlandı.
Yapım için “Orijinaline uygun gidiyor” deniliyor. Bu vaziyette de “Beş kısım sonra bitmesi gerekli” diyorlar. Öte yandan 36 kısma uzatılacağı söyleniyor. Hani bir yerinizi incitildi ama can vermedi, sonra bir daha bir yerinizi incitildi yeniden can vermedi, gidişatı mı olacak?

Bu arada şimdiye kadar olanlar için “Açık kanal, yerli dizi formatının dışına çıkabilmiş bir örnek oldu bu proje” diyelim. Bundan böyle ‘açık kanal, yerli dizi’ ile ‘platform yerli dizi ayrımı’ yapmak doğru bir tespit etme diye düşünüyorum.”

.