Medya

O DİZİ YAYINDAN KALKABİLİR!..

"Asla Vazgeçmem" Show TV'yi total'de zirveye taşımış. Show TV uzun süredir zirveyi göremiyordu, AB grubunda hala sıkıntıları olsa da bu dizi kanalın en iyi işlerinden biri…
 

"Fatih Portakal ile Fox Haber" yine en çok izlenen haber bülteni oldu. AB grubunda 16.98 share ile gün birincisi olurken, total'de 15.50 share ile tüm günde ikinci, kendi saatinde ise birinci oldu. Söylenecek fazla şey yok, Türk izleyicisi haberi Fox'ta izliyor…


Pelin Karahan'ı adeta yeniden dirilten "Yeter" dizisi fena gitmiyor. Totalde 5.25 rating alan yapım, tüm günde dördüncü kendi saatinde ise birinci oldu. AB'de ise 4.90 rating 12.54 share ile AB'de üçüncü sıraya yerleşen "Yeter", Kördüğüm'ü geride bıraktı.

 

Sıra geldi "Muhteşem Yüzyıl Kösem"e… Sezonun en büyük hayal kırıklığını yaratan yapımı bu oldu. Son haftalarda AB grubunda reytingini yükseltse de Total izleyicisini çoktan kaybetmiş durumda. Artık müthiş bir yükseliş beklenemez. Hülya Avşar'ın mimiklerindeki "gerçeklikten uzak görüntü" dizinin inandırıcılığını bitirmiş durumda. Ne hikmetse Avşar'ın sahneleri inatla artırılmış gibi! Bu da ayrı bir strateji hatası… Dizi 18 Şubat Perşembe günü AB'de 5.45 rating 14.11 share ile ikinci sırada yer alarak rakiplerini geride bıraktı. Totalde ise tam bir hayal kırıklığı söz konusu! 3.11 rating ve 7.66 share alan yapım, totalde 16'ncı sırada yer alabildi.


KÖRDÜĞÜM BÖYLE GİDERSE YENİ SEZONU GÖREMEZ!
Fox TV'nin iddialı dizisi "Kördüğüm" saatini idare ediyor gibi gözükse de tehlike çanları çalmaya başlamış. İlk bölümde alınan yüksek reyting tüm ekibi heyecanlandırmış, hatta medyada "Belçim Bilgin'li Kördüğüm, Beren Saat'li Muhteşem Yüzyıl Kösem'i geçti" şeklinde haberler yapılmıştı. Ne var ki, dizi ilerleyen bölümlerde bu başarısını sürdüremedi. Dizi 18 Şubat perşembe akşamı yayınlanan bölümüyle totalde 4.84 rating alarak ancak altıncı olabildi. AB'de ise Muhteşem Yüzyıl Kösem ve Yeter'in altında kalmış durumda. Arada çok büyük bir fark yok ama yapımcı ve senaristlerin acil önlem alması gerekiyor.

Konu gittikçe sıradanlaştı, yakında hikaye iyice çekilmez hale gelecek gibi! Dizide garip bir durağanlık ve "aynı"lık var. Fox'un dizilerinde böyle sıkıntılar genelde olabiliyor, şimdiden önlem alınıp senaryo toparlanmalı ve hazır dizi üst sıralardayken zirveye çıkmalıdır. Yoksa biraz daha reyting kaybına uğrarsa sonu "İnadına Aşk" gibi olabilir.


18 ŞUBAT 2016 RATING SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Sinan Güzel
Cansızkuş Genel Yayın Yönetmeni

İlgili Haberler

Başa dön tuşu