Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022’de İzleyici ile Buluşacak

Takip Et:
Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022’de İzleyici ile Buluşacak
Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022’de İzleyici ile Buluşacak

En son Ahlat Ağacı filmine imza atan Nuri Bilge Ceylan’ın coşkuyla beklenen yeni filmi Kuru Otlar Üstüne, 2022’de izleyici ile buluşacak.

Kıs Uykusu filmiyle Altın Palmiye kazanan, son olarak yeniden Cannes Film Şenliği’nde Altın Palmiye için yarışan Ahlat Ağacı filmine imza atan akılda rejisör Nuri Bilge Ceylan, yeni bir filmle sinemalara dönmeye hazırlanıyor.

Nuri Bilge Ceylan’ın Kuru Otlar Üstüne ismini taşıyan yeni bir film üzerinde çalıştığı bu senenin başında ortaya çıkmış, film, 12 Punto TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU Senaryo Günleri’nde bu sene itibariyle her sene Türkiye sinemasının ustalarından birine verilecek “Ustaya Saygı TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU Ortak Yapım Mükâfatı”ne layık bakılan ilk yapım olmuştu.

Daha sonra 2020-2 Rakamlı Sinema Destekleme Heyeti Kararı’yla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 2 milyon TL yapım yardımı alan Kuru Otlar Üstüne’nin ne zaman yaşama geçirileceği merak mevzusu olmaya devam ederken, filmin çıkış tarihiyle alakalı ehemmiyetli bir bilgi gün suratına çıktı.

Nuri Bilge Ceylan İmzalı Kuru Otlar Üstüne, 2022’de İzleyici ile Buluşacak

Avrupa sineması mevzusunda güvenilir kaynaklardan biri olan Ioncinema tarafından paylaşılan bilgilere göre, Nuri Bilge Ceylan’ın coşkuyla beklenen yeni filmi 2022 senesinde izleyici karşısına çıkacak.
Ceylan’s next is called Les Herbes sèches DRIED HERBS. Expect both of these for 2022. https://t.co/DSZELbUrCb

— IONCINEMA @ioncinema September 25, 2020

Filmin bütün olarak ne zaman izleyici ile buluşacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Ancak 2006 yapımı İklimler’den beri her filminin dünya prömiyerini Cannes Film Şenliği’nde yapan Ceylan’ın yeni filmini de ilk olarak Cannes’da sinema sevlerin alkışına sunacağını varsayım etmek efor değil.

Geçen yılın sonunda Nuri Bilge Ceylan; İklimler, Bir Zamanlar Anadolu’da ve Kış Uykusu filmlerinde beraber çalıştığı yapımcı Zeynep Atakan‘la yollarını ayırmış, ikili seneler süren ortaklıklarını noktalamıştı.