Kültür ve Sanat

Normal People, BluTV’ye geliyor

Sally Rooney’in aynı adlı romanından uyarlanan “Normal People” dizisi, 2020 yılının en çok ses getiren dizilerinden biri olmuştu. Başrollerinde Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal‘ın bulunduğu BBC ve Hulu ortak yapımı dizi, BluTV’ye geliyor.

Son dönemde yerli orijinal içeriklerine ağrılık veren online içerik platformu BluTV, ödüllü yabancı yapımları da kütüphanesine ekliyordu. Gençlik draması türünde olan dizi, 23 Ekim 2020 tarihinden itibaren BluTV üzerinden izleyiciye sunulacak.

normal people

“Normal People” konusu

Dizi, İrlanda’nın küçük bir şehrine yaşayan ve Sligo’daki aynı okula giden Marianne ve Connell adlı iki gencin hikâyesine odaklanıyor. Connell; popüler, sportif ve yakışıklı. Marianne ise öğretmenlerine ve yaşıtlarına karşı sözlerini esirgemeyen, zeki, içe dönük, sevilmeyen hatta dışlanan bir kız ama aynı zamanda bir çocuğa onu sevdiğini söyleyebilecek kadar da dürüst. Marianne’in ailesi çok zengin olduğundan geniş bir konakta yaşıyor. Diğer yandan Connell’in annesi, Marianne’lerin konağında temizlikçi olarak çalışıyor. Bu iki genç arasındaki ilk kıvılcım, Connell’in annesini almak için konağa gelip gittiğinde başlıyor.

Lisede başlayıp yıllar içinde farklı şehirlerde, farklı şekillere bürünen karmaşık ilişkisine odaklanan dizinin yönetmeni, 2.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu