Müzik

Norm Ender’e şok üstüne şok!

Temmuz ayında çıkardığı Mekanın Sahibi isimli şarkısı ile müzik listeleri ve dijital platformları kasıp kavuran Norm Ender, birkaç haftadır şaşırtıcı iddialarla gündeme gelmeye başladı. Çıktığı ilk günden olay yaratmayı başaran ve sadece rap dünyasını değil bütün müzik piyasasını karıştıran şarkının melodisinin çalıntı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Mekanın Sahibi’nin Work My Move isimli şarkının melodisi ile birebir aynı olduğu konuşuluyordu. Hatta şarkının sahibi Young Slatt de sosyal medya hesabı üzerinden Norm Ender’e seslenmişti. Konu hakkında suskunluğunu koruyan Norm Ender’den ne açıklama yapacağı ise hala merak konusu.

MEKANIN SAHİBİ SİLİNDİ, REMİX’LERİ DURUYOR!


Çalıntı melodi iddiasının hemen ardından bir şaşırtıcı hamle de Spotify’dan geldi. YouTube’da 120 milyondan fazla izlenme oranına ulaşan Mekanın Sahibi Spotify’dan kaldırıldı. Spotify yönetimi konu hakkında herhangi bir açıklama yapmazken şarkının remix versiyonları ise Spotify’da bulunmaya devam ediyor.

Mekanın Sahibi şarkısını bir giyim firmasının reklam müziği yapmasıyla da uzun süre eleştirilen Norm Ender, gelen eleştirilere Ceza’nın bir şekerleme firmasının reklamında oynamasını hatırlatarak cevap vermişti. 2 yıl ara verdiği Rap’e temmuz ayında dönen Norm Ender, Mekanın Sahibi ile büyük yankı uyandırdığı ve hayran kitlesinin katlanmıştı. Mekanın Sahibi şarkısını çıkardıktan sonra Ben Fero ve Ezhel gibi isimleri Amerikan özentisi olmakla suçlayan Norm Ender’in şarkısının melodisinin yabancı bir şarkının melodisinden çalıntı olduğunun iddia edilmesi herkesi şaşırtmıştı.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu