Müzik

Norm Ender eleştirilerin hedefinde!

Rap müziğin her yerde çalınması ve gün geçtikçe popülaritesini arttırmasıyla birlikte geçmişte sokak müziği olarak adlandırılan rap son zamanlarda en çok konuşulan müzik türlerinden biri haline geldi. Rap müzik kadar rap’çiler de ve aralarındaki tartışmalarda herkesin merek ettiği bir konu haline geldi. Popçuların girdiği polemiklere alışkın olan magazin basını da rap’çiler arasındaki tartışmalara mercek tutmaya başladı.

Norm Ender müziğe verdiği uzun aranın ardından Mekanın Sahibi isimli şarkı ile döndü. Ben Fero ve Ezhel gibi genç rap’çilerin tarzını şarkısı ile eleştiren Norm Ender, bir anda hem müzik dünyasında hem de magazin gündeminde çok konuşulmaya başladı. Mekanın Sahibi’nden sonra birçok televizyon programına çıkan ve röportajlar veren Norm Ender, çeşitli polemiklerin de fitilini ateşlemişti.


REKLAM ANLAŞMASI OLAY YARATTI

Norm’un Ben Fero ve Ezhel’e diss atıp, onları Amerika özentisi bulması bir kesim tarafından da destek gördü. Son dönemin rap’te en popüler isimlerinden Norm Ender’in yeni anlaşması ise büyük tepki çekti. Popüler kültüre savaş açan ve şarkısında kendisini devrimci gençlerin dinlediğini söyleyen Norm, bir giyim firmasıyla anlaşarak Mekanın Sahibi şarkısını markanın reklam müziği yaptı. Bu anlaşma sonrası sosyal medyada Norm Ender’e yöneltilen eleştiriler çığ gibi büyüdü.

Kendini savunmak isteyen ünlü rap’çi, Ceza’nın da bir reklam filminde oynadığını ağır sözlerle hatırlattı. Norm Ender daha sonra bu açıklamasını sildi. Rap’çiye gelen eleştiriler devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları Norm Ender’i rap’in ve kendi şarkılarının ruhuna uymamakla suçluyor.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu