Kültür ve Sanat

Nino’ya sevgi seli! Altın plaklar tablo oldu!

Müzik dünyasının efsane prodüktörlerinden ve aynı zamanda ressam Nino Varon’un (79), Artvizyon Galeri tarafından Adalar Kültür ve Sanat Derneği’nde açılan “Alanino Ninovari” isimli sergisinin açılışına, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, oyuncu Hakan Meriçliler ve oyuncu Melih Çardak başta olmak üzere yüzlerce sanatsever katıldı.

Şimdiye kadar 60’ın üzerinde sanatçının müzik prodüktörlüğünü yapan ve onlara çok sayıda altın plak kazandıran Varon, “Öyle Sarhoş Olsam ki”, “Göreceksin Kendini”, “Hasret”, “Papatya Falları” gibi çok sayıda besteye de imza attı. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer ve Tanju Okan gibi birçok sanatçının prodüktörlüğünü yapan ve ilk plaklarını çıkaran Nino Varon, ilk zamanlar boş şişeler üzerine portreler yaparak ressamlığa başladı.


Artvizyon Galeri’nin organize ettiği Adalar Kültür ve Sanat Derneği’ndeki sergi, 29 Temmuz- 4 Ağustos arası açık kalacak.

ALTIN PLAKLAR TABLO OLDU
Şu sıralar sanat dünyasında yıldızı hızla parlayan genç yetenek ressamlardan Fırat Altındal’ın, Nino Varon’a saygı çerçevesinde, sanatçının altın plak kazandırdığı 12 ünlü isme altın plak şeklinde yaptığı tablolar da sergilendi. Altın plak şeklindeki tablolarda Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Kayahan, Nükhet Duru, Tanju Okan, Emel Sayın ve Candan Erçetin gibi ünlü sanatçıların Fırat Altındal tarafından yapılmış yorumu yer aldı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu